ZSSK plné luxusu: Dostanú Slovenské vlaky futuristický dizajn?

Náš národný dopravca by sa už čoskoro mohol zmeniť na nepoznanie. Viete si predtaviž vlaky od ZSSK plné luxusu a navyše vo futuristickom dizajne nabitom najmodernejšími, technologickými vychytávkami? Dizajnérska spoločnosť Aufeer Design už pre ZSSK vytvorila prepracovaný návrh interiéru v ktorom sa snúbi luxus a dizajn s tradičnými, slovenskými prvkami, akými sú  príroda, čičmanské vzory či rieka Dunaj.

 

V celom návrhu zohráva veľkú rolu naša história, kultúra aj príroda a tak by sa cesta vlakom mohla stať skutočným zážitkom pre našincov aj turistov z celého sveta. Či však tento nádherný, prepracovaný dizajn bude uvedený do praxe je na teraz veľmi otázne. Samotná realita našich vlakov je pre túto chvíľu diametrálne odlišná a ich súčasnú kvalitu môžete posúdiť sami.

Železničná spoločnosť Slovensko na teraz prisľúbila modernizáciu liniek Bratislava – Košice a Žilina – Praha, ktorá by mala zahŕňať  zakúpenie 35 nových vozňov a vynovenie 50 starých do roku 2021.  Konkrétnejšie informácie o tom či sa pri modernizácií bude pridŕžať návrhu spoločnosti Aufeer Design alebo tento návrh definitívne zapadne prachom niesú známe.

ZSSK nové vlaky:

Zdroj/Foto: youtube, startitup.sk, aufeerdesign.cz