Zmaturovali by ste z angličtiny? S týmito témami dnes bojovali študenti!

Kým včera sa viac, ako 400 tisíc študentov muselo popasovať z písomnou skúškou zo slovenského jazyka, dnes prišli na rad jazyky cudzie. Zadanie bolo pritom prozaické – úlohou každého jedného študenta bolo napísať slohovú prácu v angličtine!

 

Mladí slováci dnes maturovali na troch rozdielnych úrovniach: B1 – najnižšia úroveň, B2 – bežná úroveň potrebná pri práci v ktorej musíte využívať anglický jazyk a C1 – čo je najvyššia, dalo by sa povedať profesionálna úroveň.

Tento rok bolo zadanie pomerne jednuché a hlavnou témou slohovej práce z angličtiny sa stal šport. Maturanti mali za úlohu vcítiť sa do kože človeka, ktorý píše pre športový školský časopis či miluje športy a chce prísť nanávštevu na Slovensko.

Šudenti teda mali za úlohu predstaviť napríklad úspešných slovenských športovcov, porozprávať o vlastnom vzťahu k športu alebo opísať aké športoviská a športové aktivity možno hľadať na území Slovenskej republiky.

Maturanti, ktorí si trúfli na najvyššiu úroveň typu C1 sa namiesto športu museli popasovat s témou Human Relations (medziľudské vzťahy), pričom z uvedených myšlienok si mali vybrať jednu o ktorej vypracujú celú svoju prácu.

Maturita z anglického jazyka:

Slohová téma na úrovni B1:

Slohová téma na úrovni B2:

Slohová téma na úrovni C1:

Zdroj/Foto: NÚCM, depositphotos.com