Zjavenie panny Márie na Slovensku trvalo tri hodiny: Čo sa to vlastne stalo?

V slovenskej osade Zborov pri Bardejove vyvolala poriadny rozruch obyčajná televízna obrazovka. Podľa výpovede miestnej rodinky sa počas sledovania hudobného programu televízia náhle vypla a na obrazovke sa objavila podobizeň panny Márie. Obraz pritom z televízie nezmizol ani po tom, čo ju vypojili z elektriny!

 

Podľa výpovedí jednej z miestnych žien program nebolo možné prepnúť a svätý obrázok z televízej obrazovky nezmizol ani po tom, čo ju vypojili z elektrickej zásuvky: “Takoj som spadla, plakala som, išla som vonku a volala som ľudí žeby sa prišli pozrieť! Som to dvakrát chcela vypnúť a nič. Potom tu jeden zahrešil a zmizlo to” – opísala zážitok domáca pani.

Aj keď výjav z televíznej obrazovky zmizol ešte v utorok, miestni obyvatelia sa k televízií doteraz prichádzajú modliť a sú skutočne presvedčení, že znamenie im zoslal Boh. Čo sa však naozaj stalo?

V skutočnosti išlo o zaseknutý obraz, no napriek tomu že tentokrát sa skutočne zázrak nekonal a celú vec možno pomerne jednoducho vysvetliť, rómovia odmietajú logickým argumentom uveriť:

“Neviete nič, pretože to, čo sa stalo, nie je len tak! Neviete, že Boh existuje a ukazuje sa len tým, ktorý v neho veria” – rozčúlil sa po vypočutí argumentov istý Marek.

zjavenie panny marie Zborov

Čo sa v skutočnosti stalo?

Vysvetlenie tohto na prvý pohľad nadprirodzeného javu je pomerne jednoduché. Ako uviedla samotná rodina, k výpadku televízie prišlo práve v čase, keď spoločne sledovali známu hudobnú stanicu. Podľa všetkého sa v televízií práve premietal klip k piesni Feel It Coming od speváka The Weeknd a obraz sa zasekol presne v 35 sekunde klipu.

A skutočne… ak si pustíte danný klip a pretočíte ho práve na 35 sekundu rýchlo zistíte, že v tomto prípade o žiadne zjavenie, ani nadprirodzený jav rozhodne nešlo.

Zdroj/Foto: Tv. Markíza, youtube