Zimomriavky a slzy: Takto za nás v minulosti bojoval Pavol Demitra!

Presne 7. septembra roku 2011 nás vo veku 36 rokov navždy opustil hokejový virtuóz Pavol Demitra. Dnes už legendárny hokejista tragicky zahynul pri páde lietadla Jak- 42 v blízkosti ruského mesta Jaroslavľ. Havária si vyžiadala životy takmer všetkých príslušníkov hokejového tímu Lokomotiv, pričom z 45 pasažierov prežil iba palubný inžinier Alexander B. Sizov – česť ich pamiatke.

 

Pavol Demitra bol jedný z najhúževnatejších mužov nášho národného výberu, pričom Slovensko vždy hrdo reprezentoval a to aj napriek mnohým zdravotným či rodinným problémom. Na majstrovstvách sveta si národný dres obliekol 6-krát a roku 2003 získal bronzovú medailu.

Okrem samotných majstrovstiev našu krajinu reprezentoval na dvoch Svetových pohároch (1996, 2004) a troch olympijských hrách (2002, 2006, 2010). Na Zimných olympíjskych hrách roku 2010 sa stal najproduktívnejším hráčom turnaja (3 góly a 7 asistencií) a veľkou mierou sa zaslúžil aj o náš najväčší úspech na ZOH, ktorým je síce nepopulárne, no aj tak veľmi pekné 4. miesto.

Pavol Demitra sa s reprezentačným dresom definitívne rozlúčil na domácej pôde počas Majstrovstiev sveta v Bratislave v roku 2011 a už navždy ostane vrytý do hokejových sŕdc našej krajiny.

Vychutnajte si dnes spoločne s nami niekoľko obrovských hokejových parádičiek, ktoré na ľade predviedol jeden z našich najväčších hokejových fenoménov.

demitra 38

Pavol Demitra  – MS 2003:

Poďla vlastných slov Pavla Demitru bol zisk bronzovej medaily z roku 2003 najkrajším zážitkom v celej jeho hokejovej kariére. V súboji o bronz sa mu podarilo streliť nádherný rozhodujúci gól po tom, čo vycvičil českého brankára Vokouna.

Demitra, Hossa a Gáborík – zostrih:

Pocta nezabudnuteľnému slovenskému útoku v našej národnej reprezentácii. Hossa – Demitra – Gáborík. Výborné útočné trio, ktoré bolo roky obrovským postrachom našich súperov.

Pavol Demitra – hokejový virtuóz:

Krátky dokument mapujúci celú reprezentačnú kariéru nášho geniálneho centra Pavla Demitru, ktorý vo veku 36 rokov zahynul v Rusku pri páde lietadla s celým tímom Lokomotivu Jaroslavľ. Strih: Branislav Kysucký | Bstudio.sk | facebook.com/Bstudio.sk / 2019.

Zdroj/Foto: youtube, manmagazin.sk