Za status na facebooku 3 roky basy? Tento komentár výjde Slováka poriadne draho!

Počas minulého týždňa uverejnil gymnazista Emil na sociálnej sieti facebook nenávsitný status, ktorý medzi Slovákmi okamžite vyvolal veľkú vlnu nevôle. Ostrými slovami sa za krátko začala zaoberať polícia a dnes to vyzerá tak, že študenta jeho neuvážené slová výjdu poriadne drahu!

 

Mladý Emil po víťazstve Zuzany Čaputovej v provom kole – na ktoré Štefan Harabin podáva ústavnú sťažnosť – zverejnil v jednej z facebookových skupín nasledujúce slová: Tak, Čaputová vyhrala a prvé, čo spraví, je, že zatočí s opilcami a antisemitami ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prví, ktorých budeme strieľať. Nech žije EÚ. Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť!

Nenávistný komentár pobúril mnohých ľudí a gymnazistovi čoskoro na dvere zaklopala polícia. Ten teraz svoje slová ľutuje a do sveta posiela kajúcne ospravedlnenie:

Veľmi ma mrzí, že som nad svojím konaním nerozmýšľal a na satirický opis situácie som volil jazyk neslušný, ofenzívny a nemiestny, skrátka, nehodiaci sa do slušnej diskusie. Chcel by som sa týmto ospravedlniť za všetky nepríjemnosti, ktoré som mojím nezrelým správaním spôsobil. Zároveň sa dištancujem od názorov, ktoré som propagoval…

Na nešťastie pre študenta sa však jeho slová začali sociálnou sieťou šíriť ako mor a čoskoro ich zdieľali rôzne dezinformačné portály, ale aj politici, ako sú Ľuboš Blaha či Štefan Harabin. Študent si tak zavaril na poriadnu kopu problémov. Jeho čin medzi prvými ostro odsúdil Dušan Jaura, riaditeľ Gymnázia C. S. Lewisa, ktoré mladík navštevuje a jasne sa vyjadril, že tieto slová budú mať na pôde školy svoje dôsledky.

Horší je však pre mladého Emila fakt, že jeho statusom sa intenzívne zaoberá aj polícia, ktorá má podozrenie z páchania trestného činu extrémizmu, čo v praxi znamená, že mladík by si za jediný status na facebooku mohol odsedieť až tri roky vo väzení! Polícia sa na margo celého prípadu vyjadrila jednoznačne:

Môžeme ubezpečiť verejnosť, že danou vecou sa zaoberáme. Zdôrazňujeme, že pre Policajný zbor nie je nikdy rozhodujúca politická orientácia danej osoby. Konáme vždy, ak existuje podozrenie zo spáchania trestného činu,“ uviedla polícia s tým, že v tomto prípade ide o podozrenie z trestného činu extrémizmu…

Čo dodať na záver? Ako sami vidíte písať nezmyselné, agresívne statusy na sociálne siete sa rozhodne vypláca a každý by si mal dobre zvážiť, čo prostredníctvom modro-bielej stránky vypúšťa do sveta. Následky totižto môžu byť viac, ako len nepríjemné…

Starší Emilov status:

Zdroj/Foto: Polícia SR, cas.sk, facebook