Z nekonečnej nočnej oblohy bude možno už čoskoro reklamný priestor!

Reklama je každodenou súčasťou nášho života, no už čoskoro by sme mohli vstúpiť do éry, ktorá ju posunie na celkom iný level. Ruská spoločnosť Star Rocket totiž plánuje do roku 2021 na obrbite Zeme vybudovať obrovský vesmírny displej, ktorý premení nočnú oblohu na jasne žiarivú reklamnú plochu.

 

Ruský startupisti sú presvedčení, že reklama na bilboardoch či v televízií je zastaralá a práve teraz je ten správny čas na vstup celkom novej éry marketingu.

Vesmírny displej by sa mal nachádzať vo výške 400 až 500 kilometrov, pričom cena jedinej osem hdinovej reklamy by mala byť približne 20 000 eur. Poľahky sa tak môže stať, že už do dvoch rokov budú romantické nočné prechádzky celkom iným zážitkom, ako tomu bolo doposiaľ…

Samozrejme existuje aj mnoho odporcov tohoto bizarného podnikateľského nápadu a tak je otázka samotnej realizácie ešte stále v hviezdach. Mimochodom, ak vás zaujíma vesmír či nočná obloha, určite sa pozrite na jeden z naši starších článkov, napríklad ten, ktorý pojednáva o skutočnej pravde o pristáti na mesiaci – článok nájdete tu!

Ako by už čoskoro mohla vyzerať večerná obloha:

Zdroj/Foto: Star Rocket, depositphotos.com