Výpoveď potápača, ktorého prehltla veľryba: Tma, strach a bolesť, bol to príšerný zážitok!

Vráskavec ozrutný je bezkonkurenčne najväčším živočíchom na tejto planéte. Len mláďa tejto monumentálnej veľryby skonzumuje denne takmer 200 litrov mlieka a každým dňom priberá až 80 kíl. Dospelý jedinec potom váži bez mála 150 ton, meria takmer 30 metrov a len tak čiste pre zaujímavosť, jeho pohlavný úd je dlhý tri metre…

 

Poďme sa však pozrieť na sľúbený príbeh potápača, ktorého tento gigantický tvor prehltol. Šialený zážitok má za sebou muž menom Rainer Shimp, ktorý prežil v papuli veľryby azda tie najhoršie okamihy svojho života:

„Stalo sa to strašne rýchlo. Z normálneho pozorovateľa som sa zrazu stal korisťou! Nebolo tam nič vidieť, jediné čo som cítil  a vnímal bola tma, strach a intenzívny tlak v bokoch.

Bolo mi jasné, že ma tá ryba dostala. Skrátka ma nasala aj s planktónom k ​​obedu… Predpokladal som však, že ma neprehltne celého až do žalúdka a tak som nasal zvyšky vzduchu a čakal, že sa so mnou ryba potopí do útrob oceánu a tam ma vypľuje.”

potapaca prehltla velryba

Rainerove obavy boli pritom na mieste, keďže tento druh veľryby sa bežne potápa aj do hĺbky 300 metrov. S dávkou obrovského šťastia sa však nič podobné nestalo a vráskavec potápača vypľul už po niekoľkých sekundách.

Rainerovi sa akoby zázrakom nič vážne nestalo a dokonca neutrpel ani žiadne zlomeniny. “Bola to pre mňa fascinujúca skúsenosť, no rozhodne si nič podobné netúžim zopakovať”.

Zdroj/Foto: Barcroft TV, bratislavaden.sk, youtube