Východniari chcú pokoriť Rusko na fabií: Do Vladivostoku to majú 22 000 kilometrov!

Keď vam povie niekto, že sa chystá zdolať trasu Košice – Vladivostok (22 000 kilometrov) na starej fábií (1,2 htp) tak ho pravdepodobne vysmejete. Dvojica východniarov sa však k tejto výzve skutočne podujala a to aj napriek výsmechu známych, ktorí im vraveli, že by na ich fábií nezašli ani do Bratislavy, nie to ešte na koniec Ruska… 

 

Po vykonaní preventívnej prehliadky fábie, polepením auta s nálepkami miest blízkeho východu a následného vyzdvihnutia víz a pasov si konečne mohli povedať “ hor sa na výlet”.

V sobotu 27. apríla v skorých ranných hodinách v Košiciach pred obchodným centrom v sprievode svojích fanúšikov tak vyštartovala dvojica východniarov na strastiplnú cestu až do Vladivostoku, k hranici s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou a späť.

Eugen Fomkin (30), šofér sa vybral na túto 22 000km dlhú cestu s Davidom, mladým študentom filmu a fotografie.„Idem s kolegom Davidom (18), ktorý má na starosti fotografovanie a video. Celkom nás potešilo toto počasie pod mrakom a s dažďom, keďže naše auto nemá klimatizáciu. Cesta nám bude trvať asi 35 až 40 dní.

Neviem to presne odhadnúť, ale víza máme až na 90 dní,“ hovorí Košičan, ktorý takto chce spoznávať krajinu. Zároveň poznamenal„Politiku neriešime, ideme s Fabiou a veríme, že náš projekt s názvom NADORAZ dovedieme do úspešného konca.“

Eugen priznal pre portál kosicednes.sk, že nie je veľkým odborníkom na autá. Základné veci si však opraviť vie a verí, že niečo zvládne aj David. „Aj pri voľbe náradia, ktoré máme so sebou, som sa rozhodoval skôr citom. Načo by mi boli imbusové kľúče, keď neviem, na čo ich použiť.

Sviečky, cievky či výmenu klinového remeňa určite zvládnem. Spoliehame sa na miestnych opravárov, ak náhodou niečo zahapruje. Mám však informáciu, že v Rusku síce Fabie jazdia, ale tento môj typ – HTP sa tam
vraj vôbec nepredáva. Nuž, uvidíme,“ smeje sa cestovateľ.

Momentálne majú chlani prejdených niečo vyše 5000 km a nachádzajú sa v Kazachstane. Koľko defektov dostanú, či bude potrebné meniť prevodovku alebo budú prosiť domácich o výmenu motora?

Sledujte spolu s nami túto zábavnu dvojicu a ich strasti plnú cestu skrz 9 časových pásem. Dozviete sa nielen tipy a rady ale zároveň máte o zábavu postarané. Ich každodenne príspevky a zážitky stoja za to! Ich Instagram nájdete TU!

Z Košíc do Vladivostoku:

Zdroj/Foto: Instagram – nadoraz, youtube