Vraj stačí dať do okna toto: Do domu by vám už nikdy nemal vletieť komár či mucha!

Tohotoročná sezóna komárov a múch bola zahájená veľkom štýle a všetky tie beštie už pár týždňov veselo hodujú na našej krvi a vychutnávajú si našu absolútnu beznádej. Prinášame vám preto hneď tri babské recepty po ktorých vám údajne do domu už nikdy  žiaden hmyz nevletí!

 

Vopred však upozorňujeme, že sa jedná o tzv. recepty starých materí a ako to už v takýchto prípadoch býva zvykom, nič sa nedá garantovať. Na druhej  strane, čo môžete stratiť?

Takže dámy a páni, vážení čitatelia, kašlite na predražené repelenty, ktoré nepochybne (tak, ako všetko, čo vymysleli tí  amatéri, ktorí si  hovoria vedci) spôsobujú autizmus a poďme na to…

Mimochodom, ak vás zajíma, ako jednoducho a rýchlo vytiahnuť kliešťa aj s hlavičkou len za pomoci vatovej tyčinky, kliknite si na náš starší článok – článok nájdete tu!

komare 2019

Citrón a klinček:

Pomerne jednoduchá metóda, ktorá má mať údajne podobný účinok, ako elektrický repelent. Jednoducho prekrojte citrón na polovicu a vopchajte do neho klinček. Tieto odpudzovače hmyzu potom rozmiestnite strategicky po miestnosti a muchy, komáre a vôbec všetka tá verbeš by sa mala pobrať kade ľahšie.

Ocot:

Potrite zárubne okien octom, prípadne položte plech plný octu do miestnosti. Komáre tento zápach vraj nemôžu vystáť. Otázkou je či ho ustojíte vy…

Orechový list:

Na orechové listy sú alergické predovšetkým mušky a mravce. Postup je pritom veľmi banálny. Orechové listy jednoducho natrhajte do nádob s vodou a rozmiestnite ich po miestnosti.

Zdroj/Foto: facebook, pixabay, youtube