Ústavný súd sa skončil: Kotlebovci sa pripravujú na tvrdý boj!

Dnes krátko po desiatej hodine zasadol najvyšší súd, aby rozhodol o rozpustení čoraz populárnejšej strany Ľudová strana naše Slovensko (bližšie informácie TU) na čele s Mriánom Kotlebom. V súvislosti s plánovaným súdnym jednaním sa v Bratislave od skorého rána zhromažďovali prívrženci ĽSNS, ktorí vo veľkom protestovali a spievali piesne – zábery z centra Bratislavy nájdete tu!

 

Marián Kotleba mal pritom v celej veci od začiatku jasno: Neexistuje jeden právny dôvod, aby bola naša strana rozpustená! Obžaloba bola však postavená na podkladoch zložených z hesiel programu ĽS NS z roku 2016, kedy predvolebný program obsahoval vyhlásenia, ako „Spravíme poriadok s parazitmi v osadách“ či „Ochránime ľudí pred stupňujúcim sa cigánskym terorom“.

Ivan Minár, ktorý zastupuje Jaromíra Čižnára si pritom neodpustil ani ostrú kritiku na margo vlakových hliadok ĽSNS a vyjadril sa aj k údajnému šíreniu strachu z rómskej menšiny: Určité negatívne javy, ktoré sa pri tejto menšine vyskytujú, ich zveličovanie ale vyvrcholí do strachu. Menšina sa v očiach strany mení na agresora a ide o určitý prvok xenofóbie.

Pre túto chvíľu sa predstavenie skončilo a všetci priaznivci Kotlebovej ĽSNS si môžu vydýchnuť. Senát pojednávanie odročil na 29. apríla, kedy by malo zaznieť definitívne rozhodnutie.

Zdroj/Foto: depositphotos.com, topky.sk