Úspech Slovenska: Medzi najlepšie jedlá sveta boli zapísané bryndzové halušky a…

Slovesko sa opäť blyslo vo svete a tentokrát v tom najlepšom, možnom zmysle slova. Uznávaný portál Lonely Planet, ktorý sa zaoberá tvorením rebríčkov najlepších dovolenkových destinácií, adrenalínových zážitkov či najlepších jedál sveta nedávno celkom nečakane vyzdvihol slovenskú ľudovú kuchyňu!

 

Internetový portál Lonely Planet, nedávnom publikoval knihu s názvom Ultimate Eatlis, ktorá svojim čitateľom odporúča 500 vôbec najlepších, kulinárskych zážitkov na svete a práve v tomto zozname sa ocitli hneď dve slovenské špeciality. Bryndzové halušky a zemiakové placky!

Naša národná pochúťka, bryndzové halušky sa umiestnila na 225 mieste pričom v knižke sa o nich dočítate nasledovné:Tento sýty tanier zemiakových halušiek pokrytý ostro chutiacim ovčím syrom a naložený kúskami opekanej slaniny chutí najlepšie s tmavým pivom. Zemiakové placky získali 488 miesto. V knižke pritom nechýba poznámka, že najlepšie chutia, ak sú pripravené doma, preto by ste na ich ochutnávku mali zájsť na návštevu priamo k rodenému Slovákovi.

Najlepšie jedlo na svete - pincho

Najlepšie jedlo na svete – pincho

Nuž a ktoré jedlo získalo celosvetové prventstvo? Najlepším pokrmom na svete má byť španielska špecialita zvaná pincho (pinxto). Ide v podstate o malé kúsky sendviča, ktoré sa podávajú s rôznymi nátierkami, zeleninou či mletým mäsom. Mimochodom v knižke získali pekné umiestnenie aj trdelník, langoše, maďarský guláš či plnená paprika.

Zdroj/Foto: Twitter, pixabay, depositphotos.com