Umrel šéf burzy s kryptomenami a nik okrem neho nepozná heslo: 160 miliónov eur je zrejme naveky stratených!

QuadrigaCX je najväčšia kanadská burza s kryptomenami, ktorá v digitálnej menne vlastní aktíva o hodnote viac ako 160 000 000 eur, no nikto nemá kód k jej šifrovanému prístupu! Investori sú bezradní a je otázne či sa niekto ku týmto peniazom ešte niekedy dostane…

 

Ešte koncom minulého roka mladého majiteľa spoločnosti zasiahla nečakaná smrť a zdá sa. že práve on bol jediným mužom, ktorý poznal šifrovací kód umožňujúci prístup k daným fondom.

Gerald Cotten, 30 ročný majiteľ spoločnosti QuadrigaCX náhle umrel na následky Crohnovej choroby počas jeho návštevy Indie, kde pricestoval s cieľom otvorenia miestneho sirotinca.

Jennifer Robertson, vdova po Cottenovi na margo celejj situácie uviedla: Kryptoburza dlží svojim zákazníkom zhruba 250 miliónov kanadských dolárov (166 miliónov eur) v kryptomenách ako aj hotovosti, no na nešťastie neexistuje prístup k daným aktívam a časť z nich môže byť naveky stratená.

Napriek tomu, že vdova po zosnulom Cottenovi nikdy nebola zapojená do biznisu, snaží sa zo všetkých síl investorom pomôcť. Neustále prehľadáva dom a všetky osobné veci neboštíka s cieľom nájsť prístupové kódy.

Jennifer si dokonca najala aj odborníka na šifrovanie, no ani on do tejto chvíle nedokázal šifrovací kód prelomiť.

Je teda celkom možné, že 115 000 používateľov burzy QuadrigaCX, ktorá prevádzkovala obchod s kryptomenami ako Bitcoin, Litecoin či Ethereum o svoje milióny nadobro prišlo…

Zdroj/Foto: QuadrigaCX, depositphotos.com, flickr