Fury daruje všetky peniaze zo zápasu chudobným: Šialená suma!

Dlhoočakávaný zápas medzi americkým boxerom Deontyom Wilderom (33 rokov) a britským borcom Tysonom Furym (30 rokov) sklamal mnohých fanúšikov. Nieže by sa nebolo na čo pozerať, nakoniec Wilder poslal Tysona až dvakrát k zemi, no zápas skončil remízov a takýto výsledok skutočne neporeší…

 

Na druhej strane, napriek všetkému zo zápasu vzíšlo niečo fantastické. Tyson Fury sa rozhodol všetky zarobné peniaze darovať chudobným či bezdomovcom a že sa rozhodne nejedná o zanedbateľnú sumu. Boxer za zápas totiž zinkasoval rovných deväť miliónov eur!

Ako sa vyjadril pre írsky denník Mirror, nie je žiadny podnikateľ a ani sa netúži stať multimilionárom a tak radšej peniaze rozdá tým, ktorí to potrebujú. Fury má pritom doma štyri deti a tehotnú manželku, takže balík peňazí by rozhodne mal do koho investovať, no on to vidí inak.

Novinárom zavrel ústa odpoveďou, že svoje deti mieni vychovať tak, aby si nezvykali na veľké peniaze a neposliehali sa na reputáciu slávneho otvca. Žiť z peňazí rodičov by podľa Furyho bolo príliš jednoduché a u jeho detí by sa tak nevybudoval silný charakter. Nuž, klobúk dole… Mimochodom, ak by ste si chceli ešte raz pozrieť najkrajšie momenty zápasu, najtvrdšie KO či sériu tých najpodarenejších fotografií, urobiť tak môžete tu!

Tyson Fury daruje peniaze

Tyson Fury daruje všetky peniaze!

Zdroj/Foto: Twitter, Instagram, youtube