Trpíte týmito 3 zlozvykmi: Ak áno, tak ste podľa vedcov nadpriemerne inteligentný!

Nejeden z nás, ak nie úplne každý trpí nejakým tým zlozvykom, no ako ukazujú seriózne vedecké výskumy, niektoré neduhy o nás môžu vypovedať viac, ako si myslíme. Ako sa zdá, existuje istá korelácia medzi niektorými zlozvykmi a nadpriemernou inteligenciou!

 

Dnes vás postupne prevedieme celkovo troma zvykmi, ktoré sú spoločnosťou neraz označované, ako zlé a vo všeobecnosti skutočne sú, no na počudovanie sa môžu spájať s nadpriemerne vyvinutým intelektom. Ešte skôr, ako však začnete jasať uvedomte si prosím jednu vec.

Aj keď každý z dole uvedených zlozvykov môže byť istým ukazovateľom napriemerného IQ, tak rozhodne nie sú ich 100 nositeľmi a tak pokiaľ vám overené IQ testy ukázali, že je váš intelekt priemerný, potom žiaden z menovaných zlozvykov na výsledku nič nemení. Pohodlne sa usaďte a poďme na to!

zlozvyky inteligencia

Zlozvyky – inteligencia

Neporiadok:

Psychológovia z univerzity v Minnesote prišli k záveru, že ľudia, ktorí majú vo svojom okolí neporiadok či prejavujú celkový odpor k upratovaniu majú často kreatívnejšie myslenie. Ak vám teda nevadí neporiadok existuje reálna šanca, že ste bystrejší, pohotovejší a omnoho tvorivejší, ako vaše okolie. Apropo aj Albert Einstein tvrdil, že prepchatý stôl je znakom prepchatej mysle, no podmienkou tejto teórie je, že sa vo svojom neporiadku dokážete dokonale orientovať.

Vulgarizmus:

Istý čas kolovala na internete informácia o tom, že vulgárnejší jedinci majú často omnoho väčšiu slovnú zásobu, ako tzv. slušáci. Pravdu povediac, táto teória je podlžená jediným experimentom počas ktorého mali mladí ľudia vo veku od 18 do 22 rokov za presne stanovený čas vymenovať čo najviac vulgarizmov a následne čo najviac zvierat. Z experimentu vyplynulo, že tí, ktorí vedeli viac nadávok, mali aj omnoho pestrejšiu, slovnú zásobu no POZOR: Vulgarizmus samotný v žiadnom prípade nie je znakom inteligencie – môže ju len do určitej mieri signalizovať. Ak je teda vašou jedinou prednosťou slovník drevorubača, potom naozaj nadpriemerne inteligetný nie ste.

Ponocovanie

Ste nočná sova? Už na škole ste sa oveľa radšej učili v noci či čítali knihy do skorých, ranných hodín? Aj táto na prvý pohľad zlá vlastnosť môže signalizovať zvýšené IQ, no tak ako aj pri predošlých bodoch nie je žiadnou esenciou inteligencie. Ak ponocujete len preto, lebo sa dlho do noci dívate na obľúbený seriál a na škole ste sa učili v noci z dôvodu, že ste cez deň ste vyspávali opicu , tak pre vás nemáme dobrú správu…

Zdroj/Foto: psych.interez.sk, pixabay, flickr, depositphotos.com