Toto je najkrajšia žena na celom svete podľa vedy: Má vraj absolútne dokonalé proporcie!

V predošlých článkoch sme vám predstavili najkrajšiu lekárku na Slovensku, neskôr najkrajšiu policajtku na Slovensku, ba dokonca najkrajšiu cigánku na Slovensku a dnes sa budeme ženskej kráse venovať opäť. Vzhľadom na fakt, že krása je vecou absolútne subjektívneho pohľadu by sa mohlo zdať, že určiť skutočne najkrajšiu ženu na svete je úloha, ktorú nemožno splniť. Na druhej strane, ak eliminujeme subjektívny ľudský faktor porodcov a vezmeme si na pomoc vedu, teoreticky tú skutočne najkrajšiu ženu na svete nájsť môžeme…

 

Vedci sú nie len presvedčení, že dokonalú krásu je možné merať, ale dokonca tvrdia, že sa im najkrajšiu ženu na svete už nájsť podarilo! Onou absolútne najkrajšou ženou by mala byť istá britka, menom Florence Colgate, ktorá sa ešte v roku 2012 zúčastnila súťaže krásy sponzorovanej značkou Lorraine Cosmetics.

Súťaž sa jej podarilo vyhrať, čo jej zabezpečilo prestížny titul najkrajšej tváre celej Británie, no oveľa zaujímavejší bol priebeh tejto súťaže a predovšetkým to, čo následovalo po nej.

Finalistky súťaže nesmeli nikdy podstúpiť žiadnu plastickú operáciu či skrášľovací zákrok a predovšetkým, ich tváre museli byť absolútne bez make-upu. O definitívnej víťazke následne rozhodlo verejné hlasovanie, no boli to práve tieto nevšedné podmienky, ktoré si získali aj pozornosť vedcov. Tí sa totiž rozhodli pozrieť na prirodzenú krásu Florence omnoho detailnejšie a dospeli k zaujímavému výsledku.

najkrajsia zena veda

Krása podľa vedy:

Veda sa domnieva, že ideálna tvár by mala byť taká, ktorej dĺžka medzi zorničkami tvorí necelú polovicu vzdialenosti od ucha k uchu (Florence to vychádza na 44 %) a dĺžka medzi očami a perami ba mala byť tretinou dĺžky medzi koncom čela a bradou (Florence má 32,8 %).

Zdá sa tak, že Florence Colgate sa svojimi proporciami skutočne blíži k absolútnemu matematickému ideálu krásy a starí grécki sochári by z nej mali nepochybne radosť, no na druhej strane… ženskú krásu sa podľa nás skutočne objektívne merať nedá.

Aj pohľad vedy tak ostáva do značnej miery len subjektívnym pohľadom vedcov, nakoľko vstupné kritériá si vymsleli oni sami…Veď nakoniec posúďte sami… nie je naša slovenská miss z Bratislavy predsa len o niečo krajšia – fotky nájdete tu.

najkrajsia zena na svete

najkrajsie zena podla vedy

Zdroj/Foto: Twitter, facebook, daillymail.co.uk, depositphotos.com