Tom a Jerry sú vraj rasisti: Filmové štúdio pristúpilo k ráznemu kroku!

Tvorcovia rozprávok neboli v minulosti v otázkach rasizmu či rodovej rovnosti, ani zďaleka tak opatrní, ako dnes a zdá sa, že táto neopatrnosť si vyberie svoju daň. To čo dokázalo divákov kedysi pobaviť je totiž dnes považované za rasistické či nevhodné a tak sú filmové štúdia nútené konať!

 

Najnovšie sa do rozporu s modernými normami dostala legendárna rozprávka Tom a Jerry, ktorá je podľa dnešných noriem plná rasistických stereotypov. Za všetky spomenieme napríklad čiernu slúžku a práve na margo tejto témy štúdio Warner Bros. pristúpilo k ráznemu, no zdá sa celkom rozumnému kroku.

Štúdio uznalo, že v ich starších dielach sa divák môže stretnúť s niektorými rasistickými stereotypmi, no jedných dychom dodáva, že  v kontexte onych, starých čias spoločnosť vyznávala odlišné hodnoty a preto odmieta svoje nekdajšie rozprávky cenzurovať. Cenzurovať staré rozprávky by poďla vyjadrení Warner Bros. bolo to isté, ako sa tváriť, že problém s rasizmom v našej spoločnosti nikdy neexistoval a tak sa rozhodli, pred snímkami Tom a Jerry zobrazovať nasledujúce upozornenie:

Tom a Jerry sú vraj rasisti...

Tom a Jerry sú vraj rasisti…

Tom a Jerry môže zobrazovať niektoré etnické a rasové predsudky, ktoré boli v americkej spoločnosti kedysi bežné. Takéto zobrazenia boli nesprávne v minulosti a taktiež v súčasnosti. I keď snímka nereprezentuje pohľad štúdia Warner Bros. v rámci dnešnej spoločnosti, budú odvysielané v takej podobe, v akej boli zhotovené pôvodne.

Tom a Jerry – rasizmus:

Zdroj/Foto: Warner Bros. pictures, youtube