Študenti vytvorili petíciu na zrušenie tohtoročných maturít zo slovenčiny!

Písomná maturitná skúška zo slovenského jazyka si tohoto roku vyslúžila obrovskú vlnu kritiky a to nie len zo strany študentov, ale dokonca aj profesorov. Takmer všetci sa totiž zhodujú na tom, že otázky boli neadekvátne a urobiť test na plný počet bodov malo byť podľa vyjadrení študentov prakticky nemožné – maturitnú skúšku si môžete pozrieť tu!

 

Len včera sme vám priniesli článok o profesorke, ktorá sa postavila na stranu študentov a v ostrom vyjadrení nešetrila kritikov na NÚCM a dnes už je na svete petícia.

Maturanti sú totiž presvedčení, že autori tohotoročnej skúšky sa ich snažili nachytávať a dehonestovať namiesto toho aby reálne preverovali ich vedomosti.  Na portály Petície.com sa tak objavila petícia, ktorej cieľom je zrušiť celé tohtoročné maturitné testy zo slovenského jazyka.

Pod potíciu sa do tejto chvíle síce podpísalo niekoľko študentov, no pravdou je, že takáto iniciatíva je absolútne zbytočná a maturitná skúška zrušená nebude, ani keby sa podpísali desaťtisíce…

Zdá sa však, že väčšina študentov si po opadnutí prvotných emocií začína uvedomovať, že to celé napokon nebolo až také zlé a pokiaľ počas posledných štyroch rokov dávali na hodinách dostatočný pozor, nepochybne skúškou dospelosti prejdu.

Petícia za zrušenie maturity zo slovenského jazyka:

Zdroj/Foto: peticie.com, depositphotos.com