Stefan Mandel: Muž, ktorý 14-krát vyhral v lotérii prezradil, ako na to!

Hovorí sa, že je omnoho pravdepodobnejšie, že vas trafí blesk, ako to, že vyhráte jackpot v lotérií. Napriek tomu však medzi nami chodí muž, ktorému sa to podarilo už 14-krát a to vďaka veľmi sofistikovanému systému o ktorý sa tak trochu nedobrovoľne musel podeliť…

 

Stefan Mandel – muž rumúnsko-autrálskeho pôvodu dokázal rozbiť bank štrnásťkrát a to za pomoci pomerne jednoduchého matematického vzorca. Sám tvrdí, že kombinácie v zorci, ktorý používal by dokázal vypočítať aj priemerný študent matematiky a vzhľadom na fakt, že sa mu podarilo lotériu vyhrať toľkokrát za sebou na tom dozaista niečo bude.

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia pracoval Mandel v rodnom Rumusnku doslova za almužnu. Svoju rodinu musel uživiť  v prepočte za smiešnych 77 eur a vyhliadky na žiarivú budúcnosť boli skutočne mizivé. Vtedy sa rozhodol, že skúsi svoje životné šťastie v lotérií a vďaka systému, ktorý si vymyslel sa mu skutočne podarilo zmeniť svoj život!

ako vyhrat loteriu

Ako vyhrať v lotérií?

Ako funguje Mandelov systém?

Mandel matematiku nikdy neštudoval a preto, ani jeho vzorec nebol veľmi komplikovaný, no napriek všetkému sa stal mimoriadne úspešným.  Prvým krokom bolo sústrediť sa na  jackpoty, ktoré boli trikrát väčšie, ako celkový potenciálny počet výherných kombinácií. V preklade to znamená toľko, že v lotérií, ktorá požaduje od svojich hráčov výber šiestich čísel od 1 do 40 existuje celkovo 3 838 380 výherných kombinácií. Za takýchto podmienok Mandel čakal, kým sa jackpot nezvýši na trojnásobok tohto počtu a teda na sumu 11,5 milióna.

Pýtate sa prečo? Ak by totiž jeden lístok stál jedno euro, mohli by ste kúpiť na každú jednu kombináciu jeden a následne získať dvojnásobok vkladu, ktorý ste ivestovali. Ďalším dôvodom, prečo Mandel potreboval, aby bol jackpot minimálne trikrát väčší, boli jeho osobné režijné náklady. Logistika bola pre neho totiž príliš náročná a tak musel okolo seba zhromaždiť skupinu investorov, ktorí mu pravidelne prispievali rozličnými, malými čiastkami. Vďaka tomuto triku sa mohlo vytlačiť aj niekoľko miliónov lístkov s každou kombináciou, ktoré následne odniesli autorizovanému predajcovi. Systém bol teda úspešný avšak výhra sa delila medzi mnohých ľudí. Mandelov najvyšší jackpot činil roku 1992 až 27 miliónov dolárov, čo mu umožnilo tipovanie definitívne zavesiť na klinec.

Loteria system, stefan mandel

Stefan Mandel – Jackpot

Záver:

Ak náhodou uvažujete, že Mandelov systém uvediete do praxe – čo by mimochodom v dnešnej dobe počítačov bolo veľmi ľahké – tak vedzte, že lotérie po celom svete sa z jeho počínania stihli poučiť. Dnes si už nemôžete tlačiť vlasnté lístky a dokonca si ich už ani nemôžete kupovať hromadne po tisíckach…

Zdroj/Foto: youtube, pixabay