Štát poskytne Slovákom extrémne výhodnú mladomanželskú pôžičku: Ako ju získate?

Mnohí z vás si nepochybne pamätajú na výhodné mladomanželské pôžičky, ktoré štát poskytoval najmä v 70-tych rokoch. Zdá sa však, že táto vychytávka socializmu sa vráti do módy a už od júla budú mať mladí Slováci možnosť získať veľmi výhodné mladomanželské pôžičky opäť!

 

Zákon, ktorý umožní mladým Slovákom získať mlodomanželskú pôžičku pochádza z dielne Most-Híd a do platnosti by mal vstúpiť už od júla roka 2019. Peniaze na extrémne výhodnú pôžičku s úrokovou mierou len 1 % by mal poskytnúť Štátny fond rozvoja bývania, pričom udeľovať sa bude do výšky 15 000 eur, na mximálne 15 rokov.

Ak sa  vám počas tohoto obdobia narodí dieťa môžete štát navyše požiadať o úľavu z pôžičky a to až do výšky 6 000 eur. Pôžičku bude možné využiť na kúpu či rekonštrukciu domu alebo bytu.

POZOR NEPREHLIADNITE: Okrem mladomanželskej pôžičky si môžete podať aj žiadosť o príspevok na bývanie či príspevok na zateplenie domu. Viac informácií nájdete v našom staršom článku TU!

Ako získať mladomanželskú pôžičku:

  • Vek oboch manželov musí byť maximálne do 35 rokov
  • Sobáš musí byť uzavretý maximálne jeden rok pred podaním žiadosti. (ju nutné priložiť sobášny list)
  • Pri narodení dieťaťa si môžete z pôžičky odrátať sumu 2-tisíc eur, pričom túto úľavu si môžete uplatniť maximálne pri troch deťoch.

Cieľom návrhu zákona je zaviesť výraznejšiu podporu pre mladé začínajúce rodiny, ktoré nie sú natoľko solventné, aby si mohli dovoliť obstarať nové bývanie – dodávajú autori zákona z Most-Hid.

Zdroj/Foto: cas.sk, tvnoviny.sk, depositphotos.com