Smutné video z Vietnamu: Rodičia musia svoje deti nosiť do školy v plastových vreciach!

Život vo vietnamskej obci zvanej Huổi Hả skutočne nie je jednoduchý. Miestnym deťom zaberie cesta do školy takmer päť hodín, pričom zdolať musia strmý terén, nespevnené cesty, ale aj rozvodnený potok Nam Chim, ktorý sa počas daždových období mení na obzvlášť nebezpečný úsek!

 

Keďže cesta malej obce Huổi Hả do školy trvá deťom aj viac, ako päť hodín väčšina z nich chodí domov iba na víkendy. Napriek tomu sa počas dažďových období musia potýkať s obzvlášt nebezpečným úsekom, na ktorom je nutné prekonať rozvodnený potok.

Na zdolanie potoku miestni obyvatelia bežne využívajú bambusové plte, no tie sú počas ďaždových období v silnom prúde príliš nestabilné a práve preto rodičia vymysleli zaujímavý, aj keď bizarný spôsob, ako svoje deti prepraviť do školy živé a navyše suché.

Na prepravu detí vužívajú hrubé plastové vrecia, ktoré vždy drží silný muž a snaží sa potok prebrodiť… Je však úplne jasné, že takýto spôsob je extrémne nebezpečný a stačí málo, aby prišlo ku katastrofe a dieťa pohltila rozbúrená voda. Dedinčania sa momentálne snažia zohnať peniaze na výstavbu aspoň jediného stabilného mosta, pomocou ktorého by sa ich deti dostali do školy v bezpečí.

Rodičia nesú svoje deti do školy v plastových vreciach:

Zdroj/Foto: youtube