Smetiar v Bratislave zarobí viac, ako manažér: Neuveríte, aký majú priemerný plat!

Miera nezamestnanosti na Slovensku dlhodobo klesá a v posledných rokoch sa na trhu práce objavilo množstvo lukratívnych pracovných miest. Možno vás však prekvapí, že medzi tieto lukratívne miesta patrí v našom hlavnom meste napríklad práca smetiara!

 

Lepšie povedané práca vodiča smetiarskeho auta, ktorí si podľa portálu aktuality.sk rozhodne nežijú zle. Priemerný plat vodičov smetiarskych aut je totižto v našom hlavnom meste skutočne nadštandartný a to dokonca aj na Bratislavu. Kým priemerný smetiar si na Slovensku zarobí cca 750 eur mesačne, vodič smetiarskeho auta v Bratislave si môže prísť až na 1 578 eur!

Keď si potom plat 1 578 € porovnáme s platmi niektorých menežerov, môžeme konštatovať, že vodič smetiarskeho auta si žije naozaj veľmi dobre. Samozrejme sa však ani v Bratislave nejedná o úplný štantard a pokiaľ sa prihlásite na portál profesia.sk okamžite zistíte, že ponúkaný nástupný plat šoféra pre spoločnosť OLO je stanovený vo výške 931 eur v hrubom.

K tejto sume si môžete prirátať osobné prémie do výšky 25 % platu a tak je hneď jasné, že k spomínanému platu 1 578 eur sa tak rýchlo nedopracujete a v spoločnosti je nutné najprv odpracovať niekoľko rokov. Priemerné platy, jednoducho skreslujú…

Pre portál Aktuality.sk sa vyjadrila aj samotná zástupkyňa bratislavskej spoločnosti, ktorá na margo miezd uviedla, že smetiari majú zmluvu na dobu neurčitú, náborový príspevok 500 eur, každoročné navýšenie mzdy o 3 %, gastro lístky vo výške 4,8 eura, príplatky za nadčasy a dokonca 13-sty a 14-sty plat

Zdroj/Foto: aktuality.sk, profesia.sk, depositphotos.com