Slovenský brankár prekvapil kresťanov aj ateistov: Jeho slová valcujú internet!

Jeden z najhviezdnejších hokejových brankárov Slovenskej republiky sa nedávno rozhovoril o svojej viere a svojimi postojmi milo prekvapil mnohých kresťanov, ale aj ateistov. Jeho slová v posledných dňoch doslova valcujú internet a nesú silné v sebe silné posolstvo!

 

Peter Budaj (36 rokov) s hokejom začínal v Banskej Bystrici, no už v 17 rokoch sa dostal do zámorskej OHL (juniorská súťaž). V roku 2003 ho draftoval v druhom kole z celkového 63. miesta klub NHL – Colorado Avalanche, pričom následujúce tri roky strávil na jeho farme.

Na oficiálnej súpiske atívnych hráčov Coloráda sa ocitol v roku 2005 a od tých čias si zachytal pre hviezdne kluby akými sú Montreal Canadiens, Los Angeles Kings či Tampa Bay Lightning. Našu vlasť reprezentoval na ZOH v rokoch 2006 a 2010, a národný dres si obliekal aj počas Majstrovstiev sveta v rokoch 2008 a 2010.

Málokto však tuší, že Peter je hlboko variacim človekom a svoju vieru, a Boha kladie v živote na tie najvyššie priečky. Vo videu pre Hockey Ministries International vyjadril svoj názor na vieru a svet úplne jasne:

“Pre mňa je to najdôležitejšia vec. Je len jedna vec, ktorú my, ako ľudia, vieme, a to, že jedného dňa zomrieme a už tu viac nebudeme. Viem, že toto je len moja dočasná tvár, pretože verím, že pôjdem do neba. Verím, že Ježiš Kristus je môj spasiteľ.

Chcem len byť najlepším človekom, akým môžem byť. Samozrejme, urobil som veľa, veľa chýb. To je to, prečo som kresťanom. Nie som perfektný a preto potrebujem spásu, pretože, ako Ježiš povedal, neprišiel sem, aby volal spravodlivých. To je to, prečo verím a je to pre mňa najdôležitejšia vec”

Okrem tohoto staršieho prejavu však v súčasnosti slovenský internet doslova zahltil ďalší z Budajových výrokov, z ktorého cítiť veľú pokoru a náboženské presvedčenie.

Peter Budaj:

Zdroj/Foto: Hocky Ministries International, nhl.sk, facebook