Slovensko je moja vlasť za Slovensko túžim hrac: Kandráč so svojou hokejovou hymnou a klipom valcuje internet!

Po legendárnej hokejovej pecke “Nech Bože dá” čakala Slovenská republika na poriadnu hokejovú hymnu dlhých 19 rokov a zdá sa, že Ondrejovi Kandráčovi sa skutočne podarilo Slovákom doručiť niečo, čo sa im páči. Pri tvorbe tohtoročnej hokejovej hymny sa totiž hudobníci inšpirovali tradičnými ľudovými piesňami a nadupanou rokovou muzikou!

 

Tohoto ročné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji odštartovali už dnes, pričom slovenskí chpci sa v zápase proti Američanom predstavia krátko po ôsmej hodine. Autori novej hokejovej hymny sa snažili prísť s pesničkou, ktorá by poriadne rozhecovala slovenských fanúšikov a to čii sa im to skutočne podarilo  posúdiť sami!

Je to pieseň maskota Macejka. Pri jej tvorbe sme spojili tri nádherné slovenské ľudovky s fantastickým textom Vlada Puchalu, ktorý už pre nás otextoval aj skladbu Hej sokoly a ďalšie hity – prezradil samotný Ondrej Kandráč.

Mimochodom pre všetkých fanúšikov vám na koniec článku prikladáme aj zoznam západov, takže užite si pesničku a večer nezabúdajte fandiť!! 🙂

Kandráčovci – HOKEJOVÁ (Macejko)

Rozpis zápasov:

zapasy slovensko

Zdroj/Foto: youtube