Slovenská učiteľka sa zastala maturantov: S rukou na srdci môžem prehlásiť, že tento test bol len zhlukom…

Len včera zasadlo do školskýc lavíc viac, ako 400 maturantov, ktorí po obdržaní testu ostali veľmi nemilo prekvapení. Otázky boli totiž podľa mnohých snáď tie najťažšie v histórií maturít na Slovensku a v mnohých prípadoch vraj nedávali zmysel – otázky si môžete pozrieť tu!

 

Zostavovatelia tohtoročného testu z organizácie NÚCEM si na svoju adresu od študentov vypočuli poriadnu dávku kritiky a na sociálnych sieťach sa nahnevané komentáre začali objavovať už od skorého poobedia.

Pravdou však je, že tohtoročný test sa nepozdával ani mnohým slovenčinárom s mnohoročnou praxou a na sociálnej sieti facebook sa objavil aj drsný príspevok od slovenskej učiteľky.

Som učiteľkou slovenského jazyka a s rukou na srdci môžem prehlásiť, že tento test bol len zhlukom chytákov a snáh dokázať študentom, že nič nevedia a MY učitelia sme ich nič nenaučili…

NÚCM nesklamal, zas pokazil všetko, čo mohol. A som veľmi zvedavá, ako budú opravovať krátke odpovede! Hlavne tým, čo majú otrasný rukopis ZZkárom (integrovaným) – vyjadrila sa na margo včerajšej maturity učiteľka Katarína Ž.

Vzhľadom na množiace sa hlasy nespokojných študentov, ale i učiteľov bude údaj hovoriaci o tom, koľkým študentom sa podarilo skúšku dospelosti úspešne zložiť, viac, ako zaujímavý.

Celú situáciu okolo maturít pozorne sledujeme a v prípade, že sa ku všetkému vyjadria kompetentní, budeme vás informovať.

Ešte raz dávame do pozornosti včerajší maturitný test, ktorý si prostredníctvom nášho článku môžete vyskúšať aj vy – maturitný test zo slovenčiny nájdete tu! Pre zlepšenie nálady a odľahčenie situácie máme pre všetkých študentov pripravený parádny maturantský vtip!

Vyjadrenia študentov na facebooku:

Zdroj/Foto: depositphotos.com, facebook