Slovenská polícia radí: 3 techniky ktorými sa ubránite pred útokom veľkého psa!

Polícia Slovenskej republiky sa na svojom oficiálnom facebooku snaží občanom podať pomocnú ruku a práve prostredníctvom tejto sociálnej siete učí Slovákov, ako sa ubrániť v prípade útoku zúrivého psa!

 

Polícia však zároveň dodáva, že tieto techniky by ste mali využívať jedine za predpokladu, že sa ocitnete v extrémnej situácií a ak je to len trochu možné, vždy je rozumnejšie utiecť!

Ako si teda počínať za predpokladu, že sa pred rozzúreným zvieraťom nemáte kam ukryť? Podľa polície Slovenskej republiky by ste mali využiť tri techniky, ktoré vám pomôžu útok nie len prežiť, ale aj minimalizovať vaše zranenia.

Za prvé Predovšetkým sa snažte priblížiť k akémukoľvek pevnému objektu, akými su múr či strom a zároveň sa pokúste znemožniť psovi záhryz. Použite akúkoľvek blokovaciu pomôcku kabelku, dáždnik či kabát.

Za druhé Ak sa vám útok nedarí odraziť a hrozí, že zviera sa do vás skutočne zahryzne ponúknite mu slabšiu ruku a pevne sa zaprite o strom či múr tak, aby vás pes nemohol strhnúť k zemi a ísť vám po krku.

Za tretie – Silnejšou rukou veďte útok priamo do tváre psa. Ideálne je udierať priamo do očí či nosa, kde má zviera najnižší prah bolesti.

Polícia Slovenskej republiky – Ako sa ubrániť útoku zúrivého psa:

Zdroj/Foto: facebook – Polícia Slovenskej republiky