Slovenkám ukradli nahé fotky cez Messenger: Na internete sa objavili stovky našich dievčat!

Vydaté ženy, mladé mamičky, no aj neplnoleté dievčatá! Podľa informácií, ktoré priniesol portál tvnoviny.sk mali byť stovkám Sloveniek neznámym páchateľom odcudzené nahé fotografie, ktoré posielali prostredníctvom mobilnej aplikácie messenger!

 

Zatiaľ neznámemu pacháteľovi sa podarilo hacknúť účty stovkám Sloveniek, pričom páchateľ následne vytvoril vlastnú stránku pre dospelých a fotografie zverejnil, spolu s identitou a osobnými údajmi poškodených žien.

Mladé mamičky, manželky, ale aj neplnoleté dievčatá sa tak s hrôzou našli na verejnej webovej stránke. “Na tej stránke bolo vidno moje nahé telo aj tvár. Mám 17 rokov a boli tam moje fotky, čo som posielala priateľovi. Svoj Messenger mám zaheslovaný a nikdy by mi nenapadlo, že by mi do neho niekto vošiel” – vypovedalo jedno z poškodených dievčat.

Spôsobov, ako sa dostať do súkromnej konverzácie na sociálnych sieťach je pritom viacero a hoci samotný messenger používa šifrovanie, je nutné uvedomiť si, že táto forma ochrany je na pomerne nízkej úrovni a tak sa k fotografiám, ktoré posielate prostredníctvom danej mobilnej aplikácie môže dostať prakticky ktokoľvek… viac informácií nájdete tu.

Zdroj/Foto: tvnoviny.sk, depositphotos.com