Slovan definitívne končí v KHL: Bude opäť hrať v Extralige?

Portál Aktuality približne pred hodinou informoval, že hokejový klub Slovan Bratislava v KHL definitívne končí. Informáciu mal potvrdiť člen predstavenstva HC Slovan Juraj Široký a pre túto chvíľu to vyzerá tak, že bratislavský klub by sa mal vrátiť do domácej Extraligy!

 

„Investor sa nám nepotvrdil, na budúcu sezónu sa prihlásime do extralige. V KHL sme informovali, že sme záležitosti nedotiahli tak, aby sme splatili potrebné veci v predpísanom termíne.

Hovoril som už aj s prezidentom SZĽH pánom Kohútom, aby sme začali proces návratu do našej najvyššej súťaže” – uviedol na margo celej situácie člen predstavenstva HC Slovan Juraj Široký mladší.

Slovan by pre túto chvíľu rád zotrval v svojom domovskom zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, pričom vedenie klubu si inú variantu nepripúšťa. Problém je však v tom, že v súčasnosti Slovan dlhuje nemalé peniaze mestu a tak si spolu s predstaviteľmi mesta bude musieť vedenie klubu sadnúť za rokovací stôl.

slovan konci v khl

Slovan a Extraliga?

Podmienkou návratu do najvyššej slovenskej súťaže je vyplatenie všetkých finančných záväzkou voči hráčom, ktoré klub aj sám priznal. Slovan teraz musí podať prihlášku do ligy do konca mája a na plnenie licenčných podmienok by mal mať čas do neskoršie stanoveného termínu.

Do tejto chvíle však klub nemá podpísané zmluvy s hráčmi a trénerom, pričom na Extraligu budú musieť vyskladať úplne nový káder. Klub má však údajne sľúbenú finančnú injekciu od súčastného akcionára, ktorá by mu mala umožniť presun… Viac sa dočítate priamo na portály aktuality.sk

Juraj Široký o budúcnosti Slovana:

BONUS – Slovan vs New York Rangers:

Zdroj/Foto: sport.aktuality.sk, youtube