Slováci POZOR: Za toto by sa po novom mali brať vodičáky!

Ak ste vlastníkom vodičského preukazu, rozhodne by ste mali zbystriť pozornosť! Ministerstvo financií totiž predložilo novelu daňového poriadku, následkom ktorej bude po jej schválení  možné siahnuť na vaše vodičské oprávnenie aj bez toho, aby ste porušili akýkoľvek dopravný predpis!

 

Novela daňového poriadku by mala byť akýmsi bičom na Slovákov, ktorí si riadne neplnia svoje daňové povinnosti voči štátu. Dodnes  totiž Finančná správa neplatičov trestala tak, že im dlžné sumy strhávala zo mzdy, prípadne im siahla na majetok.

Po novom by však prostredníctvom spomínanej novely mohla neplatičom odobrať aj vodičské oprávnenie a to až do času, kým si svoje záväzky voči štátu kompletne nevyrovnajú.

Novela sa do pripomienkového konania dostala počas minulého týždňa a vyzerá to tak, že do praxe skutočne uvedená bude: “Ministerstvo navrhuje zaviesť novú formu exekúcie z dôvodu zefektívnenia výberu daní a ako motiváciu pre riadne plnenie daňových povinností” – Uviedlo ministerstvo pre portál HNonline.sk.

vodicsky preukaz dane

Málo známym faktom je, že podobná metodika sa už desať rokov využíva pri vymáhaní alimentov na deti. Neplatiči výživného tak môžu veľmi ľahko prísť o vodičské oprávnenie, pričom štát si toto opatrenie už roky pochvaľuje, a považuje ho za mimoriadne efektívne…

Mimochodom, 10 prísnych zmien by sa mohlo na našich cestách odohrať už od tohoto júla – viac informácii nájdete tu – a upravovať by sa mohla aj najvyššia povolená rýchlosť na slovenských dialniciach – viac informácii tu!

Zdroj/Foto: slovensko.hnonline.sk, facebook – Polícia Slovenskej republiky