Slováci POZOR: Čo znamená žltá stužka na obojku psa?!

Možno ste za posledné obdobie zaregistrovali žlté stužky na obojkoch niektorých psov, no hoci ide o pomerne známy, medzinárodný symbol, mnoho Slovákov ešte stále netuší, čo žltá stužka znamená a často ju považujú za dekoráciu. Vedzte preto, že žltá stužka má svoj jasný význam a pokiaľ uvidíte takto označeného psa radšej zbystrite pozornosť!

 

Žltá stužka či kúsok žltej látky upevnený na obojku je vo svete psíčkarov jasným znakom, že sa ku psovi nemáte približovať vy, ani vaše zviera. Stužka je akýmsi výstražným znamením, ktoré má informovať, že psík je chorý, agresívny či doposiaľ nesocializovaný (prinesený z útulku).

Neľakajte sa však, takto označené psi nie su vyložene nebezpečné, no napriek tomu predstavujú určité riziko a tak je lepšie sa priamemu kontaktu s nimi vyhnúť. Mimochodom, ak vás zaujíma, ako presne sa počítajú psie roky, určite si kliknite na náš starší článok – článok nájdete tu.

PS: Možno vás to prekvapí, no psý čuch je približne 10 000 krát silnejší, ako ten ľudský čo psíkom umožňuje pomerne presne  detekovať pomocou zápachu množstvo ochorení či fyziologických procesov v ľudskom tele. V jednom z našich starších článkov sa dozviete hneď o šiestich čudných veciach, ktoré dokáže vycítiť váš pes – článok nájdete tu.

Žltá stužka:

Zdroj/Foto: facebook