Škoda 120 čoskoro predstaví svojho nástupcu: Takto má vyzerať oživená legenda?

Nedávno sme vám priniesli článok o partií nadšencov, ktorí prestavali starú MB-éčku na luxusnú limuzínu a dnes pre vás máme ďalšiu škodovácku bombu. Škoda už čosko oficiálne predstaví nástupcu legendárnej Škody 120 vo verzií s označením Vision IV, ktorého upravenú verziu ukázala už na nedávnej vernisáži v Ženeve.

 

Ak ste sa však tešili na dizajnovo podobnú verziu akéhosi retro automobilu budete sklamaný. Vision IV a jeho predchodca, legendárna Škoda 120 majú spoločný azda len zadný pohon a navyše pôjde o elektromobil.

Upravený koncept Vision IV, ktorý sme si mali možnosť prezrieť na autosalóne v Ženeve by mal byť v celej svojej kráse predstavený už čoskoro, počas automobilovej udalosti v čínskom Šanghaji.

Čo ponúka nový Vision IV?

Rovnako ako tomu bolo u jeho predchodcu, bude Vision IV poháňať motor umiestnený presne tam kam patrí a teda vzadu. Podobný počin škodovka naposledy uplatnila ešte v roku 1990 pri modeloch 125 L. Prvý elektromobil z Mladej Boleslavy by mal mať výkon 225 kW a jeho maximálka sa z nepochopiteľných dôvodov zastaví pri rýchlosti 180 kilometrov za hodinu.

Kapacita lítiovo-iónovej batérie (83 kW) tiež nie je nijako ohromujúca, pričom maximálny dojazd Škody Vision IV by mal byť približne 500 kilometrov. Na druhej strane sa Vision môže pochváliť celkom slušným šprintom, pričom z nuly na stovku sa dostane za uspokojivých 5, 09 sekundy.

Skoda elektromobil

Azda najviac poteší informácia, že až 70 % batérie by sa malo dať pomocou rýchlonabíjačky načerpať za pol hodinu, čo rozhodne neznie zle, no tieto parametre sa nemusia stopercentne dostať do sériovej výroby. Aká bude cena nového škodováckeho elektromobilu ostáva pre túto chvíľu záhadou.

Škoda Vision IV –  Ženeva:

Zdroj/Foto: Škoda, autobible.euro.cz, autobil.pluska.sk, youtube