S tebou mě bavi svět: Takto vyzerá malý Matýsek po 36 rokoch!

Od poslednej klapky dnes už legendárej ČeskoSlovenskej komédie S tebou mě baví svět ubehlo neuveriteľných 36 rokov. Rolu malého Matýska si zahral dnes už dospelý chlap Lukáš Pelánek, pre ktorého bol tento zážitok prvým a zároveň jediným kontaktom so svetom filmu.

 

Režisérka Marie Poledňáková si Lukáša pre rolu malého Matýska vybrala z pomedzi 400 detí a hoci sa Lukáš na krátku chvíľu stal azda najznámejším bábätkom celého ČeskoSlovenska, dnes už by ste ho nespoznali. Sám priznáva, že legendárna filmová hláška ho sprevádza po celý život, ale láskou k herectvu nikdy nezahorel a dnes si na živobytie zarába, ako poštár.

Napriek tomu, že sa hereckému povolaniu Lúkáš nevenuje, dosnes ostáva v kontakte so svojimi bývalými hereckými kolgami: Někdy si zavoláme nebo zajdeme do hospody. Vždy je rád vidím. Ale na saních mě nikdo nevozí…

V ďalších detských rolách sa blysli Marek Dvořák (Bertík) – marketing, Václav Korda (Míša) – bankár, Zuzana Lisová (Dášenka) -pracuje v pôrodnici, Cyril Křupala (Pepíno) – šéf marketingovej komunikácie a Marta Buchlíková – (Kačenka) odcestovala do Francúzska, kde sa stala členkou náboženskej sekty.

Lukáš Palenák – Matýsek:

S tebou mě baví svět - Matýsek

S tebou mě baví svět – Matýsek

Zdroj/Foto: youtube, joj.sk, markiza.sk