Rusko ocenilo Slovensko: Moskva však kritizuje politiku Kotlebovej ĽS NS!

Rezort ruskej diplomacie vo svojej správe ocenil štátne orgány Slovenska, ako aj fakt, že naša krajina si pravidelne a dôstojne pripomína pamiatku obetí druhej svetovej vojny. Moskva vyzdvihla predstaviteľov vlády, ktorí kladú vence k hrobom a pamätníkom sovietskych vojakov a celkovo sa vo svojej správe o našej malej krajine vyjadruje veľmi pozitívne. 

 

Podľa portálu pravda.sk však Moskva odsúdila politiku Kotlebovej ĽS NS, ktorú zrejme považuje za extrémistickú so sklonmi k fašizmu. Dokument ruskej diplomacie má vo svojej správe kritizovať ĽS NS za extrémistické myšlienky s prvkami rasovej nenávisti, ktoré stavajú na národnom socializme, za ktorého príklad si berie vojnový Slovenský štát.

Nutno pritom dodať, že postoje Mariána Kotlebu sú v súvislosti s Ruskom prinajmenšom zvláštne. Na jednej strane sa niekoľkokrát vyjadril o SNP ktoré nás de facto postavilo na stranu Rusov nelichotivo a počas osláv roku 2015 nechal na úrade v Banskej Bystrici dokonca vyvesiť černe vlajky, na strane druhej, Rusko ako štát vyzdvihuje.

Členovia ĽSNS teda kladú vence na hroby padlých ruských vojakov a Rusov označujú za naše spriaznené slovanské duše, zatiaľ čo ich líder odsudzuje skutočnosť, že sa Slovenská republika roku 1944 k červenej armáde vôbec pridala.

“Celospoločenská duchovná a morálna kríza tu nie je od jesene minulého roka. Ani neprišla z Ameriky. Táto hlboká a pretrvávajúca kríza na Slovensko dorazila 29. augusta 1944, keď sa zradná časť slovenského národa postavila proti vlastnému štátu a proti svojmu jedinému a veľmi dobrému prezidentovi, pánovi doktorovi Jozefovi Tisovi” – Marian Kotleba 2009.

Zdroj/Foto: pravda.sk, reuters, aktuality.sk, facebook, depositphotos.com, youtube