Ruská mafia prelomila mlčanie a útočí na Putina: Jeho úloha na Kryme…

Medveď – civilným menom Nazar M.  Majster v kickboxe, reprezentatn Bieloruska a predovšetkým člen jednej z najnebezpečnejších organizácií na svete – ruskej mafie. Gangster prelomil mlčanie a po dlhých rokoch rozpovedal svoj príbeh z ktorého doslova tuhne krv v žilách Ako funguje ruská mafia a akú úlohu zohráva putin v operáciách na Kryme? 

 

Už v januári roku 2019 vyjde v Poľsku dlho očakávaná kniha novinára Artura Górskeho „Ruska mafia“. Kniha mapuje operácie ruskej mafie v Poľsku a na Ukrajine, pričom jej veľká časť pozostáva z rozhovorov samotného autora a obávaného gangstra Nazara alias Medveďa. Nazar vo svojich výpovediach tvrdí, že práve Vladimír Putin podporuje ruský organizovaný zločin a jeho ilegálne operácie mu viac, ako vyhovujú.

Medveď pricestoval do poľska ešte v 90-tych rokoch a práve tu si vybudoval obrovskú moc. Stal sa súčasťou medzinárodného organizovaného zločinu a postupne sa vypracoval na jedného z najväčších mafiánov z bývalého sovietskeho zväzu. Sám tvrdí, že Krym anektovaný Ruskom roku 2014 bol prakticky celý ovládaný ruskou mafiou:

Ak sa pozrieme na to, kto vládne na Kryme, odkiaľ prišli, čím sa zaoberali, môžeme predpokladať, že celá štruktúra administratívy Krymu je budovaná ako zločinecká organizácia. To taktiež znamená, že Putin o tom vie a samozrejme mu to vyhovuje…

ruska mafia putin

Ruká armáda

Nuž… vyzerá to tak, že sa rozhodne máme na čo tešiť. Je síce otázne či táto kniha dokáže medzi Rusmi a Ukrajincami naštrbiť dôveru v milovaného prezidenta Vladimíra Putina, no jedno je isté. Rozhodne sa bude jednať o zaujímavé čítanie…

Zdroj/Foto: Twitter, Instagram, onet.pl, wprost.pl