Rusi natočili vlastný Černobyľ: Z tohto traileru sa rehoce celý internet!

Seriál Černobyľ z produkcie HBO si vyslúžil mimoriadne pozitívnu kritiku od laickej verejnosti, ale aj zo strany mnohých renomovaných kritikov. Niekoľkodielna snímka mala realitu kopírovať tak verne, že si dokonca jeden z preživších hrdinov po vzhliadnutí seriálu vzal život – viac sa dočítate tu.

 

Niektorým jedincom sa však scenár z produkcie HBO nepáčil a seriál označili za „ideologický nástroj na diskreditáciu a démonizáciu Sovietského zväzu“. Ruskí producenti sa preto rozhodli nakrútiť vlastnú verziu seriálu, ktorá vychádza z konšpiračnej teórie, podľa ktorej za výbuchom jadrovej elektrárne v Černobyle stála americká CIA.

Seriál Chernobyl z ruskej produkcie si po krátkej chvíli na sociálnej sieti youtube vyslúžil viac, ako 14 000 palcov dole a obrovské množstvo negatívnej kritiky v dôsledku ktorej ho z youtube nakoniec stiahli…

Mimochodom, ak by vás zaujímalo koľko stojí výlet do Černobyľu v staršom článku sme pre vás pripravili veľké porovnanie výletov hneď niekoľkých cestovných kancelárii – viac sa dočítate tu.

Chernobyl – ruská verzia:

Zdroj/Foto: youtube, facebook