Slovenské mesto zavádza bezplatnú MHD pre dôchodcov aj študentov!

Človek so zmyslom pre humor by povedal, že Slovensko napreduje doslova míľovými krokmi. Nakoniec zdá sa, že všetko bude zadarmo: Zadarmo sú vlaky, ktoré by podľa nového projektu mali dostať futuristický dizajn, zadarmo sú školské obedy, chystá sa prvá lodná MHD a najnovšie bude pre študentov a dôchodcov zadarmo aj mestská, hromadná doprava!

 

Úplne prvým mestom na Slovensku s bezplatnou MHD sa stane Sereď! Mesto si od tohoto pomerne radikálneho rozhodnutia sľubuje značné odbremenenie dopravných tepien, ako aj rodinných rozpočtov miestnych obyvateľov. V mestečku, ktoré má sotva 16 000 obyvateľov pritom fungujú len dve linky MHD, ktoré prevádzkuje SAD, a.s., Dunajská Streda.

Pravdou je, že cesty v Seredi sú skutočne dlhodobo upchaté a dopravná situácia sa v dôsledku pribúdajúceho množstva automobilov stále zhoršuje. Rodičia deti denne vozia do aj zo školy, cesty sú prepchaté a radnica tento krok zvažovala už od leta -vyjadril sa na margo bezplatnej MHD primátor Martin Tomčányi.

Podľa informácií, ktoré uvádza slovenský portál interez.sk by sa pri tejto forme bezplatnej MHD mala strata prepravcu v roku 2019 vyšplhať až na 65 000 eur, pričom všetky tieto náklady bude kompenzovať samospráva mesta Sereď.

Zdroj/Foto: seredonline.sk, interez.sk, youtube, wikipedia, depositphotos.com