Príbeh chorej babky dojal Slovensko, no všetko je zdá sa inak!

Včera ostalo mnoho Slovákov šokovaných po tom, čo sa v televízí aj na internete začal šíriť príbeh úbohej, chorej babky, ktorá zhodou tragických okolností prišla o manžela, peniaze aj strechu nad hlavou. Dnes však prišiel šok. Začalo sa ozývať jej okolie a zdá sa, že všetko je napokon úplne inak!

 

Babička Jana vyrozprávala smutný príbeh o tom, ako v dôsledku požiaru prišla o manžela aj dom. Navyše sa nemôže dostať k peniazom, nakoľko tie sú uložené na účte nebohého manžela a tak skončila na ulici. Deti sa o ňu nezaujímajú, má rakovinu a svoje posledné chvíle trávi opustená v krutých podmienkach na mraze. Takýto príbeh sa dotkne každého, normálne zmýšľajúceho človeka a tak sa ľudia okamžite snažili babičke pomôcť. Postupne sa však začali ozývať miestni obyvatelia Trnavy a zdá sa, že všetko je trochu inak. Na internete sa okrem iných dajú nájsť aj tieto vyhlásenia:

“Som pohoršený, pohoršený z toho dôvodu, že pani poznám a z toho grcu, čo som čítal. Pokiaľ viem, pani bola ponúknutá pomoc niekoľkokrát a rodina by sa aj starala, keby ona chcela!!! Verte tomu, že ona je pri zmysloch a až moc dobre,” píše jeden z diskutérov ku ktorému sa okamžite pridáva ďalšia pani: Keby každý vedel, kde je pravda že prehajdákala 4 domy, vnúčence nevidela 23 rokov, že slopala a dom, čo hovorí, jej nepatril, boli 4 vlastníci a už dávno predtým bol predaný a ten pán, čo to kúpil, jej vybavil v Hlohovci bývanie a ona nešla, tak ich tam aj tak nechal bývať.”

pribeh babičky

Babka Jana

Je teda celkom možné, že stará pani si za svoj osud do značnej miery môže sama, no jedno je isté. Nič to nemení na fakte, že my ľudia by sme si predsa len mali pomáhať a preto je naďalej dôležité starú ženu z ulice dostať. Hovorca mesta Trnava prisľúbil, že urobia všetko preto, aby babku dostali z ulice niekam do tepla.

Zdroj/Foto: TV Markíza, cas.sk