Prezidentské voľby 2019: Ako vyzerá prvé kolo?

Od siedmej hodiny rannej sa otvorila väčšina volebných miestností v Slovenskej republike a odovzdať svoj hlas jednému 13-stihch kandidátov budete mať možnosť až do 22:00 h. Výsledky hlasovania by mali byť známe zajtra, to jest v nedeľu 17. marca 2019, pričom ak z prvej voľby nevzíde jednoznačný víťaz, dvaja najúspešnejší kandidáti prvého kola, postúpia do kola druhého, ktoré sa prípadne odohrá v sobotu, 30. marca 2019.

 

Aby sa vybratý kandidát mohol stať prezidentom Slovenskej republiky hneď v prvom kole, musel by získať hlasy nadpolovičnej väčšiny obyvateľstva, čo je viac, ako dva milióny hlasov.

Niečo také sa však doposiaľ v histórií našej krajiny neodohralo a tak je možnosť hlasoviania v druhom kole viac, ako pravdepodobná.

Za zmienku stojí aj fakt, že v slovenských mestách sa nachádza dohromady 5 940 okrskov, voliť môže 4,45 milióna občanov Slovenskej republiky a prezidentské voľby nás stoja takmer 13 miliónov eur.

Dnes si budete môcť voli z nasledujúceho zoznamu kandidátov:Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula. – Nezabudnite, že pre správnu voľbu kandidáta, ktorému chcete odovzdať svoj hlas musíte zakrúžkovať číslo pred jeho menom.

Zdroj/Foto: KULTmagazin.sk, depositphotos.com