POZOR: Oficiálne vyjadrenie polície k únosom detí v Nitre!

Na sociálnej sieti Facebook sa iba pred pár dňami začala šíriť informácia o bielej dodávke, ktorá má údajne jazdiť medzi Párovcami a Klokočinou a prenasledovať maloleté deti bez dozoru. Správa sa okamžite po zverejnení začala šíriť slovenským internetom a mnoho rodičov ostalo vydesených!

 

Polícia všk túto správu na svojom oficiálnom facebooku dementovala, označila za šírenie poplašnej správy a vyzýva obyvateľov, aby sa zdržali ďalšieho šírenia nepravdivej informácie.

Je nutné si uvedomiť, že šírenie poplašnej správy je trestným činom a tak by rodičia mali byť obozretní a snažiť sa nepodliehať  zbytočnej panike. Aj keď vás informácia na internete v prvom momente rozruší, vždy zachovajte pokoj.

V prípade, že by k podobne situácií naozaj prišlo, určite by boli občania včas varovaní prostredníctvom oficiálnych informačných sietí.

Oficiálne vyjadrenie polície:

Polícia v Nitre zaznamenala nepravdivú informáciu šíriacu sa Facebookom. Biela dodávka pohybujúca sa Párovcami a Klokočinou, ktorej osádka sleduje a naháňa deti.

Polícia k dnešnému dňu nedisponuje žiadnou informáciou o akomkoľvek protiprávnom konaní v tejto súvislosti a ani neevidujeme žiadne nezvestné deti.

Informácia je v tomto momente ďalej preverovaná kriminálnou políciou a jej šíritelia budú jej pracovníkmi kontaktovaní. Buďte opatrní pri zdieľaní takýchto podozrivých správ, môžete sa dopustiť trestného činu šírenia poplašnej správy.

Video:

Zdroj/Foto: facebook – Polícia Slovenskej republiky, wikimedia commons, depositphotos.com