POZOR – natočili sme ťa, keď si pozeral péčko: Na Slovákov útočia hackeri!

Spoločnosť ESET vydala v posledných dňoch dôležité upozornenie, ktoré sa týka všetkých Slovákov, ktorí si čas od času na internete radi pozrú film pre dospelých. Hrozbou je podvodná výhražná správa, ktorú si nájdete vo svojom vlastnom maily!

 

Podvod je pritom mimoriadne sofistikovaný. V mailovej schránke sa objaví správa v ktorej sa vám hacker snaží nahovoriť, že prenikol do vášho počítača a pomocou web-kamery vás nahral na video v momente, keď ste masturbovali. Ďalej uvádza, že okrem nahrávky vás samotných, stihol stiahnuť aj obsah vašej obrazovky a v prípade, že mu nezaplatíte rozpošle inkriminujúce videá vašim známim.

Útočníci, ako “výkupné” zväčša požadujú približne 1000 dolárov, pričom do správy nezriedka priložia aj vaše heslo, ako dôkaz, že skutočne disponujú vašimi osobnými údajmi. V prípade, že podobnú správu obdržíte neľakajte sa. Jedná sa o dobre premyslený podvod, pričom vaše heslá hacker pravdepodobne získal počas úniku dát zo stránok s p. obsahom a takmer určite nedisponuje žiadnymi nahrávkami.

Spoločnosť ESET odporúča svojim klientom zachovať pokoj a rozhodne nikomu žiadne peniaze neposielať! Jednoducho si zmeňte všetky prístupové heslá, v ideálnom prípade zapnite dvojfaktorovú autorizáciu a na mail nijako nereagujte!

Takto vyzerá mail od hackerov:

Zdroj/Foto: ESET, depositphotos.com