POZOR: Ak uvidíte bankovku za stieračom nesiahajte po nej!

Ak uvidíte bankovku za stieračom zamknite auto a nevystupujte z neho. Zákerný trik, ktorý pôvodne vo veľkom využívali amerciký gangstri sa totiž v ostatnom čase rozšíril aj do Európy a keďze je mimoriadne účinný, zlodeji ho využívajú čoraz častejšie!

 

O čo vlastne ide: V prvej fáze si zlodeji vytipujú vozidlá, ktoré sú zaparkované predkom a za stierač zastrčia bankovku zaujímavej hodnoty. Najčastejšie sa tak deje pred nákupnými centrami, kde majú istotu, že sa majiteľ v dohľadnej chvíli vŕati k vozidlu.

Celý fór spočíva v tom, že keď sa vrátite z nákupu všetko uložíte do kufra či na zadné sedačky a nasadnete do auta…

Bankovku (väčšinou falošnú) si všimnete až vo chvíli keď sedíte za volantom a tak vystúpite z odomknutého, nezabezpečeného vozidla a siahnete po nej. Vtedy sa k vášmu autu nepozorovane priblíži lupič, ktorý vás bez problémov a v priebehu pár sekúnd okradne o majetok, poťažmo o celé auto…

peniaze za stieracom, bankovka za stieracom

bankovka za stieračom

Americká polícia odporúčala v takýchto prípadoch auto okamžite zamknúť a vôbec nevystupovať. Ak totižto zlodej zistí, že ste mu na tri nenaleteli, môže sa uchýliť k oveľa hrubším a agresívnejším praktikám krádeže, takže je ideálne bankovku stieračom jednoducho zotrieť, odísť z miesta preč a upovedomiť políciu.

Zdroj/Foto: autoforum.cz, kultmagazin.sk