Polícia nevedela chytiť opitého a spiaceho vodiča: Autopilot uni…

Na kalifornskej dialnici sa pred pár dňami odohrala scéna, ako vystrihnutá z akčného scifi. Miestni policajti sa pokúšali zastaviť vodiča, ktorý bol tak opitý, že zaspal za volantom elektrickej Tesly model S. Toto inteligentné vozidlo sa však rozhodlo, že svojmu opitému majiteľovi pomôže a vďaka zabudovanému autopilotovi ho takmer doviezlo domov!

 

Policajti sa na scénu, ktorá sa pred nimi odohrávala dívali s otvorenými ústami. Napriek tomu, že vodič evidentne spal, auto bez problémov pokračovalo v jazde a uháňalo po dialnici. Bizarná policajná naháňačka trvala neuveriteľných sedem minút a Tesla sa to rozhodla vzdať až po tom, čo ju konvoj policajných aut doslova obklúčil z každej strany. V tom momente autonómny systém vyhodnotil situáciu, ako nebezpečnú a odstavil vozidlo na krajnicu.

Polícia po zastavení vodiča okamžite podrobila dychovej skúške, ktorá sa ako inak – ukázala byť pozitívna a tak putoval priamo do cely predbežného zadržania. Momentálne sa znalci a fanúšikovia Tesly zamýšľajú nad tým, ako je vôbec možné, že automobil unikal pred políciou tak dlho. Autonómny systém má v sebe totižto zabudovanú funkciu, ktorá spustí hlučný alarm, ak vodičoví na viac ako pár sekúnd skĺznu ruky z volantu. Ak šofér na hlasné pípanie nereaguje, systém by mal auto okamžite odstaviť na kraj vozovky.

Tesla – autopilot:

/h2>
Zdroj/Foto: youtube, mashable.com