Policajtov, ktorí trpia nadváhou posielajú Thajci do tábora pre tučniakov: Vyzerá to, asi takto!

Zdá sa, že pre Thjaskú vládu je obezita miestnych príslušníkov policajného zboru priam neprekonateľnou prekážkou a práve preto, sa rozhodla zakročiť. Muži zákona ktorí trpia nadváhou sú bezmilosti odvedení do niekoľko týždňov trvajúceho tábora pre “tučniakov” kde sa musia podrobiť intenzívnej odtučňovacej kúre a schudnúť od 20 do 80 kilogramov!

 

Thajsko je krajinou, ktorá bojuje s nadmernou obezitou miestnych obyvateľov už roky, pričom problém sa týka dospelých, detí, ale aj príslušníkov policajného zboru. Miestna vláda sa preto rozhodla zriadiť tábor Pang-Chong, ktorý si kladie za úlohu zbaviť mužov zákona tuku v priebehu niekoľkých týždňov.

Podľa oficiálnych zdrojov totiž miestna polícia trpí problémom, čoraz viac sa rozmáhajúcej obezity vo svojich radoch, v dôsledku čoho miestni strážnici nie sú schopní chytať rýchlejších páchateľov a efektívne tak plniť výkon svojho povolania. Podľa thajského seržanta menom Čatarak je obezita miestnych policajných dôstojníkov jednoducho neakceptovateľnou prekážkou, no špeciálny program im umožní zlepšiť si nielen svoju kondíciu, ale aj zdravie.

V tábore Pang-Chong je v každom cykle ubytovaných približne 200 policajtov, kde sa celý deň podrobujú aktívnemu výcviku, trénovaniu bojových umení, bicyklovaniu, ale aj mimoriadne prísnej diete…

Pang-Chong – tábor pre tučných policajtov:

Zdroj/Foto: BBC, youtube