Pohlreicha okradli, no 2 týždne mu zlodej poslal balík: Toto musel šéfkuchár rozdýchavať!

Aj keď Zdeněk Phlreich (62 rokov) pred časom ukončil svoju legendárnu šou Ano Šéfe, ktorú televízia Prima vysielala deväť rokov, vo svojom živote sa rozhodne nenudí. Nedávno mu dokonca zlodeji odcudzili z auta peňaženku spolu so všetkými dokladmi, no ten pravý šok prišiel až po dvoch týždňoch!

 

Pohlreich prišiel o peňaženku s dokladmi a zlatými kartami po tom, čo sa mu do auta zaparkovaného priamo pred jeho rančom v Líšnici pri Prahe, vlámali neznámi páchatelia. Ako sám priznáva, zabudol na ľudový slogan “auto nie je trezor” a peňaženku nechal voľne položenú na sedadle spolujazdca.

Keď už si však myslel, že o peňaženku navždy prišiel bol mu adresu doručený balíček s pomerne zaujímavým obsahom a priloženým listom: “Máme vás rádi, tak vám to vracíme. Vzali jsme si jen peníze na jídlo v Mekáči!”

Neznámi páchatelia tak Pohlreichovi vrátili všetko okrem zmienenej hotovosti, čo legendárneho kuchára poriadne zaskočilo. “Smál jsem se na tom asi půl hodiny, opravdu skvělé! Připadá mi to jako vrchol popularity” – vyjadril sa Zdeněk pre český bulvárny portál Blesk.

Zdeněk Pohlreich:

Zdeněk sa kuchárskemu remeslu vyučil na učňovke, no ako sám priznáva, varenie ho spočiatku vôbec nebavilo. Na prelome 70. a 80. rokov bol dokonca členom reprezentačného bejzbaloového tímu a keďže život v Československu sa mu zdal byť neperspektívny začal intenzívne uvažovať o emigrácií do zahraničia.

Pohlreich recepty

Pre tento krok sa rozhodol paradoxne len pár mesiacov pred pádom komunistického režimu a následne strávil viac, ako rok života v Holandsku. Po získaní povolenia odišiel do austrálskej Adelaide, kde mu v začiatkoch pomáhal strýko. Tu sa zamestnal, ako zástupca šéfkuchára v reštaurácii La Guillotine v ktorej sa neskôr stal šéfkuchárom.

Po návrate z emigrácie postupne pracoval na rovnakej pozícii v Prahe v hoteloch Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS a Marriott.

Od roku 2010 prevádzkuje reštauráciu Café Imperial v štýle prvorepublikových Grand Café a taliansku reštauráciu Divinis. Zdeněk zároveň vyučoval na Střední škole gastronomické a hotelové (SŠGH) v Prahe. 15. októbra 2011 sa po druhýkrát oženil pri Bodamskom jazere s priateľkou Zdeňkou s ktorou má jedného syna menom Jan.

Pohlreich – ako pripraviť geniálnu omeletu:

Pohlreich – recet:

Zdroj/Foto: blesk.cz, youtube, wikipedia