Obrovský výpadok Telekomu: Čo sa to vlastne deje?

Jedna z najväčších telekomunikačných sietí na Slovensku – Telekom má už viac, ako päť hodín obrovský celoplošný výpadok. Zakázníkom telefóny nefungujú od 10:35, závadu sa ani napriek všetkým snahám operátora doposiaľ nepodarilo odstrániť a vzťahuje sa prakticky na celé územie Slovenskej republiky! 

 

Na stránke Telekomu sa od doobedných hodín objavuje množstvo nahnevaných komentárov, pričom samotný Telekom pred troma hodinami zákazníkom poskytol len stručné vyjadrenie: Aktuálne evidujeme plošný výpadok na našej mobilnej sieti.

Zákazníci sa s ním môžu stretnúť na celom Slovensku, ale nemusí sa týkať všetkých čísel. T.j. niektorí môžu volať medzi sebou alebo byť dovolateľní z inej siete alebo volať do inej siete. Iní nie a sieť sa im javí ako preťažená. Nie je dostupné ani VoLTE. Technický problém nastal na komponente, ktorý prepája hovory a registruje zákazníkov v sieti.

Ak je zákazník prihlásený v sietí, mobilné dáta môžu byť dostupné: fungujú aplikácie, sťahovanie dát, dajú sa uskutočniť hovory cez aplikácie ako Whatsapp. Táto situácia od 10:35 a intenzívne pracujeme na jej odstránení. Zákazníkom sa za vzniknuté komplikácie ospravedlňujeme.

telekom vypadok

Sieť by mala byť funkčná už čoskoro:

Len pred hodinou vydala spoločnosť Telekom ďalšie vyhlásenie a zdá sa, že všetko sa pomaly vracia do normálu – AKTUALIZÁCIA K VÝPADKU: Po analýze problému začínajú cca od 14:00 nabiehať na naše mobilné siete prví zákazníci a obnovujú sa im hlasové i dátové služby.

Spätná registrácia prebieha vo vlnách, nie plošne, preto by sme vás ešte chceli poprosiť o trpezlivosť. Ospravedlňujeme sa za prebiehajúcu nedostupnosť služby, naďalej makáme na opätovnom sprevádzkovaní v plnom rozsahu. Ďakujeme.

Zdroj/Foto: Telekom, facebook