Notre-Dame sa zrejme nepodarí zachrániť: Hasiči začínajú byť bezradní! (VIDEO)

Nádherná 850 ročná gotická katedrála, ktorá bola ikonou Paríža po celé stáročia je doslova pohltená plameňmi. Na mieste zasahuje viac, ako 400 hasičov, no ohneň sa stále nedarí dostať pod kontrolu a tak je v tejto chvíli čoraz viac pravdepodobné, že Chrám Matky Božej sa už nepodarí zachrániť…

 

Katedrálu Notre-Dame zachvátili plamene okolo devetnástej hodiny a od tej doby sa ich napriek maximálnej snahe požiarnikov nedarí dostať pod kontrolu. Parížska polícia uviedla, že hasiči zápasia s požiarom zvnútra i zvonka, pričom používajú prakticky všetky hasiace techniky s výnimkou leteckého hasenia, ktoré by mohlo spôsobiť zrúenie budovy.

Na miesto nešťastia dorazil aj najvyšší francúzsky štátnik – prezident Emmanuel Macron, ktorý požiar vzácnej cirkevno-historickej pamiatky označil za tragédiu celoštátneho významu.

Príčiny požiaru pre túto chvíľu nie su známe avšak je pravdepodobné, že by ho mohol byť spôsobený v dôsledku prebiehajúcej rekonštrukcie. Situáciu budeme aj naďale monitorovať.

Najnovšie informácie 23:45:

Motlitby tisícok ľudí budú zdá sa vyslišané a francúzsky požiarnici hlásia, že by sa im malo podariť zachrániť základ stvaby a dve hlavné veže katedrály.  Požiar však napriek tomu zničil takmer celú strechu a aj jednu z veží. Do tejto chvíle nie je známe ani to, v akom stave sú klenby, okná či mnohé umelecké diela, ktoré uviazli v ohnivom pekle.

Požiar Notre-Dame:

Požiar Notre-Dame – živé vysielanie:


Zdroj/Foto: youtube