Notre-Dame by mohla byť obnovená vďaka Assassin’s Creed: V hre je katedrála zmapovaná do najmenšieho detailu!

Chrám Matky Božej zachvátili v pondelok krátko po devätnástej hodine plamene, ktoré sa nedarilo uhasiť niekoľko mučivých hodín. Počas masívneho požiaru sa zrútila hlavná veža, kompletne vyhorela veľká časť interiéru a hoci sa základné kamene stavby podarilo zachrániť, škody sú doslova nevyčísliteľné!

 

Plameňom padlo za obeť niekoľko veľmi vzácnych artefaktov a ani samotná stavba na tom nie je veľmi dobre – zábery si môžete pozrieť tu. Bezprostredne po uhasení požiaru sa francúzsky prezident Emanuel Macron rozhodol vyhlásiť medzinárodnú zbierku na ktorú reflektoval aj náš dosluhujúci prezident, Andrej Kiska.

Vráťme sa však k samotnej obnove Notre-Dame. Kto by si bol pomyslel, že k rekonštrukcií viac, ako 800 ročnej gotickej katedrály by jedného dňa mohla výrznamným spsobom prispieť obyčajná počítačová hra?

Herný titul s názvom Assassin’s Creed: Unity totiž zmapoval legandami opradenú katedrálu do najmenšieho detailu a tak Notre-Dame možno získa svoj pôvodný vzhľad práve vďaka hernej adventúre.

Notre-Dame v plameňoch:

Assassin’s Creed a Notre-Dame:

Dej populárneho hráčskeho titulu Assassin’s Creed: Unity sa odohráva v roku 1789 a vďaka špičkovej úrovni grafiky nájdete na hernej mape aj dokonalú 3D kópiu katedrály Notre-Dame.

Samotná grafička Caroline Miousse z Ubisoftu údajne strávila venovaním sa štúdiu jednotlivých detailov katedrály niekoľko rokov a tak by reštaurátori mali mať v rukách skutočne obrovskú pomôcku.

Notre-Dame, ktorý nájdete v hre totiž nie je žiadnou približnou kópiou, ale na milimetre presnou identickou dvojičkou pri ktorej tvorení pomáhali hernému štúdiu aj architekti. Nuž… kto by si bol pomyslel, že obyčajná počítačová hra bude mať jedného dňa taký obrovský význam…

Assassin’s Creed: Unity


Zdroj/Foto: LADbible.com, hnonline.sk, refresher.sk, youtube, depositphotos.com