Neuveriteľné mutácie: 10 ľudí so skutočnými superschopnosťami!

Žijeme vo svete kedy sa z komixových superhdinov stali akési detské modly a štúdia ako Marvel či DC comics vďaka nim zarábajú miliony. Dôkazom toho je aj posledná marvelovská snímka Avengers: Infinity war, ktorá zarobila viac, ako dve miliardy dolárov!

 

Vedeli ste však, že skutočný superhrdinovia so zvláštnymi schopnosťami skutočne existujú a žijú medzi nami? Dámy a páni, vážení čitatelia, dnes sme si pre vás pripravili zoznam hneď desiatich super-ľúdí, ktorí sú síce z mäsa a kostí, no vďaka zvláštnym genetickým mutáciám skutočne oplývajú úžasnýmmi schonosťami o ktorých by sa nám mohlo len snívať.

10 ľudí so skutočnými superschopnosťami:

Stig Severinsen:

Stig Severinsen

Stig je štvornásobný majster sveta vo freedivingu (voľné potápanie so zadržaným dychom) a dvojnásobný držiteľ zápisov v Guinessovej knihe rekordov. Akokoľvek neuveriteľne to znie, tento muž dokáže zadržať dych až na 22 minút…

Prahlad Jani:

O tomto chlapíkovi ste už možno počuli, keďže svojho času mu média venovali značnú pozornosť. Indický Sádhu tvrdí, že nič nejedol ani nepil od roku 1940, pričom vyživovať ho má indická bohyňa Amba. Prahlad sa dokonca raz zúčastnil vedeckého experimentu pri ktorom ho umiestnili do uzavretej miestnosti na 15 dní bez jedla vody. Testy síce potvrdili, že Prahlad je aj po 15 dňoch absolútne v poriadku, no dodnes sú vedeckou komunitou spochybňované. .

Stephen Wiltshire:

Stephen Wiltshire

Stephen je autista, ktorý sa s ťažkosťami naučil rozprávať až v desiatich rokoch, no napriek tomu ho môžeme bez obáv zaradiť do kategórie ľudí so skutočnými superschopnosťami. Tento muž má totiž priam geniálnu, fotografickú pamäť, ktorá vo svete nemá obdobu. Pokiaľ mu ukážete napríklad fotografiu ulice len na pár sekúnd, dokáže ju absolútne verne namaľovať a to spresným počtom okien, ľudí, zvierat či akýchkoľvek iných drobných detailov.

Liam Hoekstra: 

Liam rozhodne nikdy nebol obyčajným dieťaťom. Akokoľvek neuveriteľne to znie, tento chlapec sa dokázal postaviť na nohy už prvý deň po svojom narodení a v šiestich mesiacoch veselo chodil po schodoch. Malý Liam má následkom vzáchnej genetickej poruchy o takmer 40% viac svalovej hmoty, ako obyčajní ľudia a navyše mimoriadne rýchlo spaľuje tuk. Jeho neuveriteľná sila a masívne osvalenie teda nie sú dôsledkom cvičenia ale neuveriteľne vzácnej genetickej vady. Na celom svete existujú len dvaja podobný jedinci.

Tim Cridland:

Tohoto muža si možno pamätáte z účinkovania v šou ČeskoSlovensko má talent. Jedná sa o chlapíka, ktorý je do istej miery akýmsi ekvivalentom Wolweirna. Nielenže tento muž necíti žiadnu bolesť, jeho zranenia sa navyše regenerujú neuveriteľne rýchlo. Po celom svete je známy svojimi vystúpeniami pri ktorých si prepichuje rôzdne čati svojho tela, no skôr ako začnete na internete vyhľadávať jeho videá vás varujeme – je to naozaj masaker!

Ben Uunderwood:

Chlapec, ktorý sa naučil vidieť aj bez očí. Benovi diagnostikovali rakovinu sietnice ešte ako dvojročnému chlapcovi a na nešťastie mu lekári museli obe oči voperovať. Ben sa však postupom času dokázal naučiť používať echolokáciu podobne ako netopier. Vďaka tejto uźžasnej schopnosti sa dokázal bezproblémov orientovať v priestore a nielen to. Ben vedel hrať basketbal, korčuľovať sa či dokonca bicyklovať. Na nešťastie umrel veľmi mladý vo veku šestnásť rokov na recidívu rakoviny.

Isao Machii:

Isao je majstrom samurajského umenia a jeho úžasné reflexy sutočne vyrážajú dych. Ak ste mali doteraz pocit, že schopnosti, ktoré pripisujú samurajom akčné filmy sú len výmyslom Hollywoodu, tak vedzte, že Isao väčšinu z filmových kúskov naozaj dokáže. Ako dôkaz prikladáme video v ktorom tento muž presekne mečom guľku!

Dean Karnazes:

Väčšine ľudí pri športe či akejkoľvek vysokej srdcovej aktivite skrátka dôjde dych, no Deanovi nie. Dean je mužom s extrémne vysokou výdržou, ktorý navyše takmer vôbec nepotrebuje spať. Pri laboratórnych podmienkach vydržal na bežeckom páse utekať neuveriteľných osemdesiat hodín bez prestávky, pričom prešiel 560 kilometrov.

Daniel Tammet:

Daniel je jeden z najinteligentnejších ľudí na našej planéte a vlastne by sa ho dalo prirovnať k akémusi šprtskému superhrdinovi. Má fantastickú pamäť, je to matematický génius, ktorý si dokáže zapamätať  náhodných 22 514 čísel a hovorí jedenástimi, svetovými jazykmi. Mimochodom najrýchlejšie sa naučil islandštinu – trvalo mu to sedem dní…

Michel Lotito:

Michel sa narodil so žalúdkom, ktorého steny sú dvakrát hrubšie než u obyčajného človeka a s extrémne silnými žalúdočnými kyselinami. Čuduj sa svete, táto anomália mu umožňuje stráviť prakticky čokoľvek, čo mu príde pod ruku. Klince, oceľ, sklo, plasty…

Zdroj/Foto: Twitter, Instagram, youtube, facebook