Neuveriteľné: 5 prípadov, kedy sa podarilo zachytiť Santa Clausa!

Vianoce sa nezadržiteľne blížia a tak sme sa rozhodli, že dnes začneme deň tak trochu vianočne. Milióny detí po celom svete veria, že im rok čo rok necháva pod stromčekom darčeky tučný, bradatý ujo v červenom overale zvaný Santa Clanus. Premýšľali ste však niekedy nad tým, že sa všetky tie deti možno nemýlia?

 

Možno vás to prekvapí, ale čas od času sa na svetlo sveta dostane nejaká tá vierohodná nahrávka, ktorá naozaj nahráva do karát tomu, že Santa Claus existuje. Nuž… či už na Santu veríte alebo nie, nepochybne vás dnešné video prinúti zamyslieť sa nad čarom Vianoc a na tým, že zázraky sa možno predsa len dejú…

Ako vznikol Santa Claus:

Americký Santa Claus vychádza z holandskej legendy o Sinterklaasovi, ktorú priniesli do New Yorku prisťahovalci v 17. storočí. Meno Santa Claus sa po prvýkrát objavilo v amerických novinách ešte roku Pána 1773, no ten pravý americký Santa so všetkým, čo ktomu patrí sa zrodil až roku 1823.

Ako vznikol Santa Claus

Za Santovho “stvoriteľa” je považovaný profesor Clement Clark Moor, ktorý ho opísal v básničke zvanej “Noc pred Vianocami” V tejto básni Santa vystupuje ako zavalitý, bradatý chlap s charakteristickým smiechom, jazdiaci na saniach, ktoré ťahajú soby.

Legendu ďalej rozvinul roku 1860 ilustrátor Thomas Nast, ktorý si vymyslel dielňu na výrobu hračiek na severnom póle a škriatkov čoby Santových pomocníkov. Prvá verzia Santa Clausa v “životnej” veľkosti sa potom objavila v reklame na Coca-Colu v roku 1931.

5 prípadov, kedy sa podarilo zachytiť Santa Clausa:

Zdroj/Foto: youtube, wikipedia