Nepríjemná dohra: Starostka z východu bude mať vážne problémy!

Maličká dedinka Fekišovce, ktorá má sotva 300 obyvateľov, sa z večera do rána stala najznámejšou obcou na Slovensku a to vďaka tragikomickému vystúpeniu svojej starostky. Video na ktorom sa starostka povyšuje nad svojich podriadených sa stalo doslova hitom, no zdá sa, že pre “vysoko postavenú” úradníčku bude mať toto extempore nepríjemnú dohru!

 

Nemiestne správanie starostky totiž neuniklo pozornosti medzinárodnej mimovládnej organizácie Transparency International, ktorá bojuje proti korupcii, ako aj proti zneužívaniu vysokého postavenia. Medzinárodná organizácia poslala starostke otvorený dopis a navyše vo veci podala podnet na prokuratúru. PS: Jej arogantné vystúpenie sa dokonca dočkalo parádnej paródie!

Transparency International – Otvorený list starostke obce Fekišovce:

Toľké pošliapavanie zákona a politickej kultúry, akého sa dopustila starostka obce Fekišovce (okres Sobrance) Miloslava Fedorová, sa v jednom videu len tak ľahko nevidí. Napísali sme jej preto otvorený list (a zároveň podnet na prokuratúru), v ktorom ju vyzývame na zjednanie nápravy.

Predpokladáme, že tak ako nám, aj jej by malo ísť predovšetkým o zastupovanie záujmov občanov. Hodnoty, ako transparentnosť, slušnosť a dodržiavanie zákona, považujeme za nevyhnutnú podmienku k dosiahnutiu tohto cieľa.

Zdroj/Foto: facebook