Video: Sleduj ČO sa odohrá v tvojom tele, keď zješ tieto rezance!

Instantná polievka s rezancami lacno a rýchlo zaženie hlad a čo si budeme hovoriť… pomáha aj pri zahňaní opice po preflámovanej noci. Premýšľali ste však niekedy nad tým, čo sa odohráva vo vašom žalúdku po tom, čo zjete tento prefabrikovaný zázrak?

 

V prvom rade je nutné si uvedomiť, že tieto instantné polievky sú skôr chemickým koktailom, ako skutočným jednom. Domáce cestoviny väčšinou obsahujú iba štyri základné potraviny: Múka, vajce, soľ a voda pričom chuť napríklad kuracej polievky prirodzene docielime tým, že do vody pridáme kurča. Pri instantných polievkach to však takto nefunguje. V skutočnosti neobsahujú takmer žiadne skutočné potraviny a už vôbec nie mäso. Výrazná chuť sa u nich dosahuje pomerne bizarnou kombináciou chemických prísad.

Okrem umelých aróm polievočky obsahujú aj množstvo konzervačných prísad a ak otočíte obal na zadnú stranu, skutočne prídete na to, že ich môžete skladovať celé roky. Ich konzumácia v malom množstve je síce pre telo stráviteľná, ale dávajte si veľký pozor. Ak ich budete konzumovať dlhodobo, aspoň trikráť do týždňa hrozí vám vypuknutie tzv. metabolického syndrómu, ktorý vedie k cukrovke, srdcovo-cievnym problémom či pri najhoršom k mrtvici.

Nedávno sa skupina lekárov rozhodla pre zaujímavý experiment. Pacientovi naservírovali instatntú, rezancovú polievku, ktorú mal zjesť spolu s miniatúrnou kamerou a tým v mene vedy zabezpečiť pre lekárov unikátne video. Ak vás teda zaujíma, čo sa odohráva vo vašom tele po konzumácií týchto rezancov a polievky, tak pre vás máme to pravé “orechové” no POZOR: Je to v skutku desivý pohľad…

Video:

Bonus – porovnanie lacnej a drahej instantnej polievky:

Zdroj/Foto: youtube